ajans

BAKAN’A KORONA ÖNLEMLİ KARŞILAMA

BAKAN’A KORONA ÖNLEMLİ KARŞILAMA
690 views
15 Mart 2020 - 14:02

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Çorum’a gelirken, karşılamada koronavirüs tedbirleri kapsamında tokalaşma yapılmadı.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Çorum’a geldi. Bakan Turhan’ı yerel siyaset ve yöneticiler tarafından karşılarken, koronavirüs tedbirleri kapsamında karşılamada tokalaşma yapılmadı. Bakan ve karşılamaya gelenler uzaktan selamlaştı.

Bakan o yollara tarh verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yaptığı incelemelerde, 3 ayrı yol inşaatı hakkında tarih verildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kırkdilim Tünel Şantiyesi’nde incelemelerde bulundu. Edindiğimiz bilgilere göre, Kırkdilim-Çorum-Sarmaşa yolu Kurban Bayramı’na kadar bitecek. Laçin-Osmancık arasındaki yol inşaatı 2020 yılında bitecek. Kırkdilim Tünelleri 2021 yılı 30 Ağustos sonuna kadar bitirilecek. Bakan Turhan, Cemilbey-Ortaköy yolu şantiyesini ziyaret ederek yetkilerden bilgi alırken, inceleme ziyaretleri sürüyor.

‘Başladığımız hiçbir işi yarım bırakmadık’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Çorum Havaalanı inşaat alanında inceleme yaparken umutlandıran sözler söyledi.

Bakanlığı’nın yatırımlarını yerinde incelemek için Çorum’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan’dan Çorum Havaalanı için ilk açıklama. Havaalanı inşaat alanında beraberindeki heyetle incelemelerde bulunan Ulaştırma Bakanı Turhan, “Biz iktadarımızda hiç bir işi yarım bırakmadık, inşallah ilk uçuşta beraber oluruz. Teknik ekipler Çorum Havaalanı için çalışma yapacaklar. İnşallah Çorum’umuz havaalanına kavuşacak” dedi.

Bakan hastane kavşağını bizzat inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, hastane önündeki kavşakta alt-üst geçit incelemesi yaptı. Bakanlığına bağlı yatırımları incelemek üzere Çorum’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, havaalanı inşaatından sonra Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki kavşakta incelemelerde bulundu.