ajans

Bahçeli, Cumhur İttifakı’ndan vazgeçiyor! İşte yeni ittifak

Bahçeli, Cumhur İttifakı’ndan vazgeçiyor! İşte yeni ittifak
1.532 views
29 Aralık 2020 - 14:11

Devlet Bahçeli’nin, Cumhur İttifakı’ndan ayrılıp, yeni bir ittifak oluşturmak istediği iddia edildi.

Bahçeli’den yeni ittifak çalışması!  Halk TV‘de ekrana gelene Sözüm Var programında bu hafta Eski ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu konuk oldu. İbrahim Uslu canlı yayında,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhur İttifakı’na ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.

İbrahim Uslu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı’ndan ayrılmak istediğini ve  İYİ Parti, BBP ve AKP’deki milliyetçiler ile bir cephe oluşturmak istediğini iddia etti.

“GENİŞ BİR İTTİFAK OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR”

Uslu’nun açıklamaları şu şekilde:

” AİHM kararını uygularsa ortağıyla sorun yaşayacak, AİHM kararını uygulamazsa bu sefer uluslararası sistemle sorunlar artacak. Bu da ekonomik krizi tetikleyecek. Bu sefer yeniden başa dönülecek.

MHP aynı zamanda ekonomik krizin siyasal maliyetine de katlanmak istemiyor. O yüzden de Sayın Bahçeli, Cumhur İttifakı’ndan ayrılıp, MHP- İYİ Parti artı BBP ve belki sağdaki bir iki partinin katılımıyla çok geniş bir ittifak oluşturmaya çalışıyor.

“MESAJI DOĞRU BİR ŞEKİLDE YORUMLADI”

Bu Ağustos ayında Sayın Bahçeli, Sayın Akşener’e “evine dön” demesinin ertesi günü Sayın Mustafa Destici bir açıklama yaptı. Dedi ki, Biz ülkücüler eğer bir araya gelecek olursak yüzde 40’lara ulaşabilecek bir tabana ulaşmamız mümkün şeklinde. O da Sayın Bahçeli’nin mesajını doğru bir şekilde yorumladı.

“BAHÇELİ BURAYI ZORLUYOR”

MHP’de, biraz CHP‘de, BBP’de, İYİ Parti’de ve bolca miktarda AKP’de milliyetçi bir taban söz konusu.

HDP gibi, Selehattin Demirtaş gibi bir konu üzerinde bunları bir araya getirdiğinizde, bunların bir araya gelmesi çok büyük bir yüzdeyle mümkün. Benim gördüğüm kadarıyla Sayın Bahçeli biraz burayı zorluyor.”/MilliGazete