ajans

AŞGIN, “AHLAKLI MEDYA MEMLEKETİ DÜZELTİR”

AŞGIN, “AHLAKLI MEDYA MEMLEKETİ DÜZELTİR”
787 views
11 Ocak 2020 - 12:38

Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Aşgın, gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Çorum Valiliği ve Belediye Başkanlığı’nca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel ve yaygın basının temsilcilerine verilen kahvaltıda Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın gazetecilere meslek ahlâkı vurgusu yapması dikkat çekti.

Havuzbaşı Kafe’de gerçekleştirilen programa Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Agşın, Başkan Yardımcıları Lemzi Çöplü ve Zübeyir Tuncel, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Bülent Özkaleli, Hitit Gazeteciler Derneği Başkanı Birkan Demirci ile yerel ve yaygın basının temsilcileri katıldı.

‘HER ŞEYİ BİLME ŞANSIMIZ YOK, GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZSINIZ’

Vali Mustafa Çiftçi, basın kuruluşlarının kenti yöneten idareciler gibi kamu görevi yaptıklarını, yerel basını dikkatle takip ettiklerini söyledi. İdarecilerin her şeyi bilme ve duyma şansı olmadığını belirten Çiftçi, “Basın, gözümüz kulağımız. Kamu görevi yapıyoruz. Hepimiz işimizi en iyi şekilde yapma gayretindeyiz.” dedi. Çiftçi, günlük asayiş bültenlerini basın kuruluşlarına gönderme uygulamasının kişisel verileri koruma kanunu çerçevesinde kaldırıldığını, çevre illerdeki uygulamaların da kararlarında etkili olduğunu kaydetti.

BASIN AHLAKLI OLURSA…

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ise konuşmasının büyük bölümünde basın ilke, etik ve ahlakına dikkat çekti. Yasama, yürütme, yargıdan sonra medyanın dördüncü kuvvet olduğunu vurgulayan Aşgın, Çorum’da idareciler arasında güzel bir iklimin oluşması ve devlet-millet buluşmasında Vali Mustafa Çiftçi’nin önemli katkısı bulunduğunu dile getirdi.

Çorum’da basının tamamı olmasa da büyük bölümünün meslek ilke ve ahlakına riayet etmesinin son derece sevindirici bir gelişme olduğunu anlatan Aşgın, “Yasama, yürütme ve yargı ne kadar hak ve hukuk içinde hareket ederse memleketin önü açılır.

Aynı şekilde medya da meslek etiği, kamu yararı ve basın ahlakına göre hareket ederse memleket düzelir. Siyasette, yürütmede ahlaksızlık olursa, yargıda adaletsizlikler yaşanırsa, medyada ahlaksızlıklar olursa işler iyi gitmez. Çorum’da medyanın tamamı diyemiyorum ama ekseriyeti meslek etiğine göre ahlaklı yayın yapıyor. Hayra çalışan medya olduğu zaman her şey güzel oluyor. Medya tarihe not düşüyor. Bir şekilde geleceğe de yön veriyor. Yapılan her haberde toplam faydayı, memleketin hayrını, iyiliği düşünmeliyiz. Çünkü bu işin bir vebali ve sorumluluğu var. Çorum’da iktidarın tüm kademeleri güzel bir birliktelik ve uyum yakaladı. Medyanın desteğine ihtiyaç var. Yoksa şehrin önünü açamayız. Medya gücünü hayra kullanmalı” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin