ajans

AMBULANSLAR NEDEN YANIYOR

AMBULANSLAR NEDEN YANIYOR
620 views
08 Ağustos 2019 - 15:15

112 çalışanlarının kaygıları her geçen gün artıyor.

Son dönemlerde ülke genelinde peş peşe gerçekleşen ambulans yangınları sağlık camiasında kaygıyı arttırmış durumda.

Özellikle görev alanları 24 saat içerisinde oldukları ambulanslar olan sağlık çalışanları, Siirt, Niğde, Ankara, Burdur, Edirne ve Antalya’da meydana gelen ambulans yangını haberleri nedeniyle, büyük bir endişe içinde görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar.

Sağlık camiası ve kamoyunda oluşan ‘Bu ambulansların hepsi aynı seri üretim’ düşüncesini ortadan kaldırmak amacıyla yapılan saha araştırmasında yanan ambulansların farklı firmalarca üretilmiş, farklı marka ve modellerde olduğu tespit edilmiş durumda.

Ülke genelinde bir çok kentte meydana gelen ve çalışanların yaralanmaları ile sonuçlanan yangınlar, üzüntü ile karşılanıyor.

Yaşanan ambulans yangınlarının tümünün hukuki boyutunun  yanı sıra, ambulanslarda meydana gelen yangınların üniversiteler aracılığı ile konusunda uzman akademisyenlerinde içinde yer aldığı  bir araştırma komisyonunca  detaylı  incelemesinin yapılması ve derhal kalıcı bir çözüm üretilmesi gerekiyor.

112 camiasında bu konu nedeniyle ciddi bir kaygı söz konusu. Her geçen gün yeni bir ambulans yangını olayı ile daha da  büyüyen bu kaygı biran önce ortadan kaldırılmalıdır. Konu ile ilgili gerekli araştırmalar ivedilikle yapılmalı ve önlemler alınmalıdır.