ajans

AK Parti’de yıkım başladı

AK Parti’de yıkım başladı
926 views
28 Mart 2020 - 13:06

AK Parti’nin Kent Meydanı’nda taşınacağı yeni binada yıkım başladı.

Çorum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Kaçak İnşaat Birimi, hafta içinde AK Parti’nin kamuoyuna daha önce taşınacağı açıklanan yeni binayı projeye aykırı hareket edildiği gerekçesiyle mühürlemiş ve tutanak tanzim etmişti. Ayrıca yıkım kararı alınmıştı.

Binanın imar projesine uygun olarak yeniden düzenlenmesi için tebligat gönderilmesinin ardından binada inşaat firması tarafından yıkım başlatıldı.

Hatırlanacağı üzere AK Parti’nin taşınacağı açıklanan yeni bina inşaat aşamasında iken projeye aykırılık nedeniyle mühürlenerek tutanak tutulmuş, gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından yapılan kontrolden sonra yapı kullanma ruhsatı verilmişti.

Çorum Belediyesi, ruhsat verildikten sonra binanın projedeki aykırılıklarının devam ettiği bilgisini aldıktan sonra ikinci kez mühürleme ve tutanak tutmuştu. Belediye yönetimi partinin taşınacağı kamuoyuna daha önce duyurulan binanın yeniden projeye uygun hale dönüştürülmemesi halinde ilgili yasalar kapsamında yıkım kararı almıştı. Alınan karar doğrultusunda bugün itibariyle inşaat firması yıkıma başladı.