ajans

AHLATCI, “İNSANIN, İNSANI EZMESİ ONURSUZLUKTUR”

AHLATCI, “İNSANIN, İNSANI EZMESİ ONURSUZLUKTUR”
450 views
09 Aralık 2019 - 14:00

AK Parti İl Başkanı Yusuf AHLATCI, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Ahlatcı mesajında; insan haklarının barış ve huzurun teminatı olduğunu belirterek, “İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranıştır” dedi.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 67’nci yılının kutlandığını hatırlatan Başkan Ahlatcı, “Tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden, bireysel olarak kanun önünde eşit ve serbest şekilde yararlanmaları siyasal ve toplumsal kültürümüzün dayandığı temellerden biri olmuştur. İnsan hakları bilincinin ve insan haklarının tam olarak benimsenerek uygulanması için gerekli sorumluluk duygusunun bireyler tarafından bilinmesi son derece önemlidir” dedi.

Partimizin misyon ve vizyonu insanı merkeze alan milletimizin hakkettiği müreffeh yaşam standartlarına ulaştırmasına odaklıdır. Bu doğrultuda bütün politikalarımız milletimizin refahını ve yararını düşünerek düzenlenmektedir. Bugün sözün de kararın da egemenliğin de milletin kendisinde olduğunu vurgulayan Ahlatcı, bu mücadeleyi, 1950’lerde “Yeter, söz de karar da milletindir” diyen Adnan Menderes’in başlattığını, Turgut Özal’ın, Necmettin Erbakan’ın sürdürdüğünü, bayraktarlığını da Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüttüğünü kaydetti.

Başkan Ahlatcı, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin bir rehber niteliği taşıdığını ifade ederek, “Tüm insanlığın ortak değerleri üzerine kurulan bu belge, hala temel hak ve özgürlükler konusunda en önemli belgedir. İnsan hakları ve temel özgürlükler alanında, diğer demokrasilerle aynı değer ve amaçları paylaşmasının yanı sıra insan hakları standartlarının en yüksek düzeye getirilmesini amaçlamış ve bu anlayış doğrultusunda insan haklarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmaları kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle insan hak ve özgürlüklerinin herkes için tüm yönleriyle korunup hayata geçirildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarım” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin