ajans

AHLATCI, “BERAT KANDİLİ BELALARDAN KURTULUŞTUR”

AHLATCI, “BERAT KANDİLİ BELALARDAN KURTULUŞTUR”
1.441 views
06 Nisan 2020 - 12:05

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Berat Kandili” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Mübarek Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandiline ulaşmış olmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Rabbimizin rahmeti ve nimetinin tecelli ettiği, dert, bela ve musibetlerden kurtuluşu ifade eden Berat Kandili, lütuf ve mağfiret kapılarını aralayarak kullarını bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat be kat mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden birisidir”

“Böylesi mübarek bir gecede toplumsal sorumluluklarımızın farkına varıp, tahammül ve hoşgörü içerisinde aramızdaki gönül bağlarını pekiştirmek, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi adına bizler için önemli bir fırsattır.” diyen İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “İçinde bulunduğumuz Koronavirüs pandemisi sürecinde bizler için evlerinde bulunan kıymetli anne, baba ve akrabalarımızı arayarak kandilleri tebrik edilmeli, hayır duaları alınmalıdır. Unutmayalım ki, paylaşılmayan sevinç, mutluluk ve sıkıntıların insan için bir anlamı yoktur. Sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, sıkıntılar da paylaşıldıkça hafifler” ifadelerini kullandı.


İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “ Bu önemli gece Kur’an-ı Kerim ile buluşma, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in o muhteşem öğütlerine kulak verme ve O’nun sünneti ile hayat bulma fırsatlarıdır. Bu duygular içerisinde Berat Kandili’nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin ve saygının hakimiyetine vesile olmasını diliyor; başta Çorumlu hemşerilerim olmak üzere tüm İslam Aleminin mübarek gecesini tebrik ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bu günleri de birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza inanıyor kıymetli büyüklerimizle ve geleceğimiz olan gençlerimizle kucaklaşacağımız günleri hasretle bekliyoruz” dedi.