ajans

Ahlatcı, ‘‘Asım’ın Nesli ’ne Işık Olan Dva Adamı’

Ahlatcı, ‘‘Asım’ın Nesli ’ne Işık Olan Dva Adamı’
461 views
27 Aralık 2019 - 11:42

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Ahlatcı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Aziz milletimizin unutulmaz değeri, İstiklal Marşımızın şairi, alim ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u rahmet-i rahmana uğurlayışımızın 83. yılını idrak etmiş bulunuyoruz. Milli mücadeleye katılıp ülkesinin bağımsızlığına kavuşması için halkı aydınlatma görevini seve seve kabul eden, şiirleriyle bu ülkenin gerçek sahiplerine samimiyetle seslenen bir şair olan Mehmet Akif, inancıyla sanatını bir arada tutabilmiş, sarsılmaz karakteriyle de toplum tarafından sevilmiş yakın tarihimizin en önemli şair ve düşünce adamlarından biridir.”

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy; arkasında bıraktığı şahsiyet yüklü tertemiz hayatı ve alnının teriyle vücut verdiği eserleriyle ‘Asım’ın Nesli ’ne ışık olan hakikat, adalet ve ümmet uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olmuştur. “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” diyerek de, İstiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir.” dedi.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı milli birlik ve beraberliğimizin sembolü İstiklal Marşımızın mısralarında milletimizin asil ruhu ve vatan sevdasını anlatan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u 83. Seney_i devriyesinde saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.