ajans

AHİ EVRAN SANAYİ ŞEHRİ ÇORUM’A HAYIRLI OLSUN

AHİ EVRAN SANAYİ ŞEHRİ ÇORUM’A HAYIRLI OLSUN
383 views
09 Aralık 2020 - 10:12

Çorum’da sanayi esnafının merakla sonucunu beklediği Ahi Evran Sanayi Şehri projesinde önemli gelişmeler yaşandı.  Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın da girişimleriyle hızlandırılan proje de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Koopratif arasında imzaların atılması ile arsa tahsisi gerçekleştirildi.  Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç büyük bir sevinç yaşadıklarını belirterek; ‘’Ahi Evran Sanayi Şehri Çorum’a hayırlı olsun’’ dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen’inde hazır bulunduğu görüşmede bakanlık ve kooperatif yönetimi arasında sanayi şehri projesi için imzalar atıldı.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmenin ardından Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi yönetimi Ankara’ya çıkarma yaptı. Bakanlık ve kooperatif yönetimi arasında atılan imzaların ardından dev projenin hayata geçmesi için hiçbir engel kalmadı.

PEŞİNATLARINI ÖDEMEYEN ÜYELER HAKLARINDAN MAHRUM KALACAK!

Bakanlık ile yapılan mutabakat gereği bir hafta içerisinde üyelerin peşinatlarını tamamlamaları gerekmektedir. Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç; ‘’Bakanlık ile karşılıklı imzaların atılmasını beklediğimiz için bu güne kadar parasını yatırmamış olan üyelerimizi anlayış ile karşıladık. Artık imzalar atıldı ve arsa tahsisimiz yapıldı. Bakanlığımıza bu anlamda ilk ödememizi yapmamız gerekiyor. 15 Aralık tarihine kadar üyelerimizin arsa bedelini ödemesi gerekmektedir. Bu ödemeyi yapmayan üyelerimiz maalesef sanayi şehri projemizden mahrum kalacaklar. Yolumuza yedek üyelerimizle devam etmek durumunda kalacağız. Biz üzerimize düşeni yaptık artık söz üyelerimizde! Bakanlığımıza yapacağımız ödemenin ardından Allah’ın izni ile sanayi şehrimize ilk kazmayı vuracağız’’ dedi.

İMZALARIN ARDINDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda atılan imzaların ardından Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi, Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Danışmasını Zeki Gül’e teşekkür ziyaretinde bulundular. Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan esnafın her zaman yanında olduklarını ifade ederek; ‘’Ahi Evran Sanayi Şehri projesi Çorum’a hayırlı uğurlu olsun. Çorum esnafımız her şeyin en güzeline layıktır. Bu proje tamamlandığında sanayimizde daha güçlü bir ivme yakalayacaktır’’ dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmasını Zeki Gül ise; ‘’Çorum sanayini daha ilerilere taşıyacak olan bu proje esnafımızın olduğu kadar benim içinde çok büyük önemi var. Böylesi güzel bir projede bizim de katkımız olduysa bu bizi ziyadesiyle memnun eder. Ahi Evran Sanayi Şehri Çorumumuza hayırlı olsun’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin