ajans

AHİ EVRAN GALERİCİLER SİTESİ KURULACAK

AHİ EVRAN GALERİCİLER SİTESİ KURULACAK
434 views
08 Ocak 2020 - 12:46

Galerici Esnafı ‘Ahi Evran Sanayi Şehrine’ Sahip Çıktı!

Galerici esnaflarından Hüseyin Kartal, Mesut Berberoğlu, Hayrettin Almacı ve Serkan Kılıçoğlu, Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç’ı kooperatif ofisinde ziyaret etti. Ziyarette kooperatif yönetim kurulu üyeleri Adnan Tığlı, Ömer Latif Akdağ ve Mustafa Doğan’da hazır bulundu.

Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç, Ahi Evran Sanayi Şehri Projesinde şuana kadar gelinen aşamayı ve bundan sonraki süreçte neler yaşanacağına dair galerici esnafına bilgiler verdi. Kılıç; ‘’Ahi Evran Sanayi Şehri Projesinde çok büyük ilerlemeler kaydetttik. Çorum Belediyemiz, siyasetçilerimiz çok büyük ve önemli destekler verdiler. Gelinen aşamada Allah nasip ederse Nisan yada Mayıs ayında temelimizi atacağız. Yüklenici firmanın belirlenmesinin ardından şartnamemize 2 yılda teslimat ibaresini de kesinlikle koyacağız.  Üyelerimiz ile birlikte Çorumlu esnafımızın da hayali olan Ahi Evran Sanayi Şehri’ne hep birlikte kavuşacağız. Galerici esnafımızda projemizde yer alarak heyecanımıza heyecan kattılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Ahi Evran Galericiler Sitesi Hayırlı Olsun! 

Galerici esnaflarından Hüseyin Kartal ziyarette yaptığı konuşmada Çorumlu galerici esnafı olarak Ahi Evran Sanayi Şehri projesinde bizde varız derken, şuan da 80 galericisinin bu projede yer alacağını belirtti. Kartal; Ahi Evran Sanayi Şehri’nde 13 ve 8 dönüm olmak üzere 2 ada halinde 21 dönüme talibiz. Bu anlamda görüşmelerimizi de sonuçlandırdık. Çorum halkına ve galerici esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Burasının bir sanayi şehri olmasından dolayı kamu yararına olacağı için KDV’den muaf olacak. Alt yapı işlemleri belediyemiz tarafından yapılacağı için sanayi esnafımızda olduğu gibi galerici esnafımızda hesaplı dükkan sahibi olmuş olacak. Kooperatif Başkanımız Yalçın Kılıç’tan da galericiler adına merak edilen bütün sorulara cevaplar aldık. Galericiler sitemizin adı da yine Ahi Evran Galericiler Sitesi olacak’’ dedi.

Ahi Evran Sanayi Şehri Günlük 20 Bin Kişiyi Ağırlayacaktır!   

Galerici esnafı Hüseyin Kartal, Ahi Evran Sanayi Şehri’nde 1.200’e yakın işyerinin olacağını belirterek bu anlamda sanayi şehrine gelen insanlarla birlikte insan potansiyelinin de çok fazla olacağını ifade etti. Kartal; ‘’Ahi Evran Sanayi Şehri’nde Galerici esnafımızın araç satışlarının da fazla olacağına inanıyoruz. 1.200’e yakın iş yeri sahibi ve çalışanları ile birlikte gelecek olan müşterilerini hesaplayacak olursak sadece bu anlamda günlük 20 bin kişiyi ağırlayacağını düşünüyoruz. Galerici esnafımızdan Burdur’a gidenler görmüştür. Sanayi sitelerinin içerisinde her köşe başlarına galerici esnafı koymuşlar ve müthiş işler yapıyorlar. Şuan ki mevcut yerimizde galerici esnafımız aylık ortalama 8 ile 15 arası araç satışı yapabiliyor. Ahi Evran’da bir galericimizin günlük araç satışı yapabileceğini ön görüyoruz. Bu sebepten  verimli bir proje olacağından dolayı galerici esnafları olarak bizde bu projenin içerisinde yer alıyoruz’’ dedi. 

Galerici esnafı mağdur olmayak!

Hüseyin Kartal; ‘’Şuan ki mevcut yerimizde hem esnafımızın hem de gelen müşterilerimizin mağdur olduğu konulardan biride sitemiz içerisinde cafe ve market olmayışıdır. Ahi Evran Galericiler Sitemiz içerisinde kafeterya ve marketlerimizde olacak. Aynı zamanda bankaların yer aldığı ve noterinde olacağı alanlar yer alacak. Bu konuda da kooperatif başkanımız Yalçın Kılıç büyük bir özveriyle çalışıyor. Aynı zamanda şunu da belirtmek isterim ki 6-7 bin civarında araç parkuru olabilecek bir galeriler sitesine sahip olmuş olacağız’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin