ajans

chp’den 96.yıl cumhuriyet balosu

chp’den 96.yıl cumhuriyet balosu
464 views
30 Ekim 2019 - 8:23

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Balosu düzenledi.

Güleryüz Restoran’da düzenlenen baloya CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP il Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Borsa Meclis Başkanı Yılmaz Kaya, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, CHP eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, eski il başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, cumhuriyetin çokça üreten hakça bölüşen bir Türkiye demek olduğunu söyledi.

CHP Çorum İl Örgütü tarafından, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlediği Cumhuriyet Balosunda bir konuşma yapan Tüfekçi, “Cumhuriyet; kuruluş, kurtuluş, ilerleme, çağdaşlık ve devrim demektir. Erkek egemen anlayışa dur demektir, kadın erkek eşitliği, medeniyet demektir. İnanç sömürüsünün yok edildiği, inanç özgürlüğünün hukuk korumasına alınması demektir” ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanı Tüfekçi, konuşmasında şunları söyledi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘kimsesizlerin kimsesi’ olarak nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyetimiz, bilimin hakiki yol göstericiliğini esas alan bir büyük medeniyet yürüyüşünü temsil eder.

Bu yürüyüşün talimatı, “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetini sağlayan medeniyet yolunda tereddütsüz yürümeye devam edecektir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ten alınmıştır.

Tüm yurttaşların hiçbir ayrıma, ötekileştirmeye tabi tutulmaksızın yaşamasını, fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirilmesini ve tüm komşularıyla iyi ilişkiler içinde, çağdaş dünyanın saygın üyeliğini amaçlayan Cumhuriyetimizin,  ilelebet payidar kalacağına duyduğumuz inanç, yaşadığımız sorunlardan kurtulmamız açısından yol göstericidir.

Üstünlerin hukuku yerine, hukukun üstünlüğünü; saray ve çevresi yerine halkın zenginleşmesini; rantiye sınıfı yerine üretenin kazanmasını; tek adam rejimi yerine demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini savunan bizlerin sorumluluğu cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaktır.

Unutulmamalıdır ki 16 Mayıs 1919’da bir avuç yol arkadaşıyla İstanbul’dan Samsun’a hareket eden Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’nun özgürlüğü ve bağımsızlığı ortak paylasında buluşturduğu milyonlarla, Kurtuluş Savaşını zafere ulaştırmayı ve cumhuriyetimizi kurmayı başarmıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin