ajans

CHP’DEN AK PARTİ’YE NASİHATLİ KARGO

CHP’DEN AK PARTİ’YE NASİHATLİ KARGO
31 views
27 Temmuz 2022 - 12:26

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl ve Merkez ilçe Gençlik Kolları, KYK borçlarının silinmesi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere vaatleriyle ilgili Türkiye genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptı.

CHP Çorum Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, AKP iktidarının yolun sonuna geldiğini ve vaktinin tükendiğini belirterek, iktidar partisinin gençlere yönelik hizmetlerini artırarak, gençlerin sorunlarını çözerek kalan süreyi iyi değerlendirmesini tavsiye etti.

‘KILIÇDAROĞLU SÖYLER, AK PARTİ YAPAR’

Eke, “Genel Başkanımız Türkiye siyasetine yeni bir slogan armağan etmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır” dedi.

Parti binasında düzenlenen basın açıklamasına; İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanim Ergül, İl ve Merkez İlçe yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, gençlik ve kadın kolları üyeleri katıldı.

İl Başkanı Mehmet Tahtasız’ın selamlama konuşması ile başlayan toplantıda CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, AKP iktidarına seslenerek, “Yolun sonu görünüyor. Vaktiniz tükeniyor. Biz iktidara geldiğimizde gençlerin sorunlarını çözecek, vaatlerimizi yerine getireceğiz. Biz göreve gelene kadarki kısa süreyi iyi değerlendirmenizi umut ediyor, gösterdiğimiz yolda atacağınız her adımın bu milletin yararına olacağını ve kısa süre sonra iktidara gelecek olan bizlerin de işini kolaylaştıracağını belirterek şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

Eke açıklamasının devamında, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, KYK borcu bulunan gençlere borçlarını ödememeleri konusunda yaptığı açıklamalar üzerinden, “Geçtiğimiz haftalarda KYK borçlarının geri ödemelerinin açıklanmasının ardından Gençlerin Demokrat Amcası, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.” şeklindeki çağrısı ve çabalarının ardından iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladık.

Doğduğu topraklarda doymak isteyen, iyi bir eğitim alıp memleketine hizmet etmek isteyen, eğitim alabilmek için borçlanmak zorunda kalan, devletin kendilerine en açık ifadesiyle tefecilik yapmaya çalıştığı milyonlarca KYK borçlusu genç arkadaşımız adına Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tekrar teşekkür ediyoruz. Teşekkürler Kılıçdaroğlu!

“Kemal Kılıçdaroğlu söyler, Ak Parti yapmak zorunda kalır” şeklinde gerçek karşılığını bulmuştur. Toplumun tüm kesimlerinin sesini Milletin Sesi’ni büyüten Genel Başkanımız Türkiye siyasetine yeni bir slogan armağan etmiştir. “Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır”
KYK borçlarının sıfır faizle yapılandırılması, faizsiz ve taksitli geri ödeme sürecinin işe başladıktan sonra uygulamaya konulması Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu memleketin evlatlarına, gençlere 6 vaadinden biriydi aynı zamanda.

“5 VAADİMİZİ HAYATA GEÇİRİN”
AK Parti’ye sesleniyoruz;
Kısa da olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyor ve bu vaatlerimizi tekrar söylüyoruz:

1-Aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.
2- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.
3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji ürünü olacak.

4- Gençlerden pasaport çıkarma işlemi ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak.
5- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak.

YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR!
Yolun sonu görünüyor. Vaktiniz tükeniyor. Biz iktidara geldiğimizde gençlerin sorunlarını çözecek, vaatlerimizi yerine getireceğiz. Biz göreve gelene kadarki kısa süreyi iyi değerlendirmenizi umut ediyor, gösterdiğimiz yolda atacağınız her adımın bu milletin yararına olacağını ve kısa süre sonra iktidara gelecek olan bizlerin de işini kolaylaştıracağını belirterek şimdiden teşekkür ediyoruz.

Sizlere iki iyilik daha yapmak istiyoruz:
Genel başkanımızın gençlere 6 vaadinden biri olan ve bizim de çağrımızda ilk olarak dile getirdiğimiz kamuda liyakat ve şeffaflığın sağlanması, mülakatın kaldırılması vaadimizi hayata geçireceğinizden bu ülkede yaşayan herkes gibi bizler de şüpheliyiz. Biz iktidara geldiğimizde vakit kaybetmeksizin bu eksiği tamamlar kamuda liyakati ve şeffaflığı esas kılacak her adımı atarız. Önce sizi göndereceğiz, sonra torpil sistemini bitireceğiz.

İkinci olarak Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik örgütleri olarak, AK Parti İl Başkanlığı’na vaatlerimizin geniş bir şekilde açıklandığı parti programımızı ve Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere vaadini göndereceğiz. Detaylı bir inceleme yapmanızda fayda var. Cumhurbaşkanı’na en azından özetini bile iletebilirseniz bu ülkenin hayrına olacaktır.

CUMHURBAŞKANI’NA SON BİR İYİLİK
Cumhurbaşkanı’nın geçmişte katıldığı bir programda genç bir arkadaşımızın KYK borçları sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle yanıt vermişti; “Bu soruya iki türlü cevap verilir. Bir Bay Kemal gibi cevap verilir. Bir de Tayyip Erdoğan gibi cevap verilir.”
Cumhurbaşkanı’na bir daha boşluğa düşmemesi adına, kendisine sorulan sorulara hep Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu gibi cevap vermesini tavsiye ediyoruz.”

Basın açıklamasının ardından CHP’nin parti programı ve gençliğe vaatlerini içeren bildiri, kargo ile AKP İl Başkanlığı’na gönderildi.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al