ajans

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Encümen Toplantısı Çorum’da yapıldı

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Encümen Toplantısı Çorum’da yapıldı
27 views
29 Haziran 2022 - 12:36

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Haziran ayı Encümen toplantısı Amasya Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Ömer Faruk Altunay, Çorum İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Çiftçi, Tokat İl Genel Meclis Üyesi Mesut Er ve YHKB Müdürü Mustafa Örgüt katıldı.
Toplantı, Amasya Valisi Birlik Başkanı Mustafa Masatlı’nın açılış konuşmasıyla başladı.

Vali Masatlı konuşmasında, ‘Masatlı”Gündemimiz de iki tane madde var bir tanesi aylık cetvellerin görüşülmesi bir diğeri de Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliğimizce yürütülen projeler ile ilgili üyelerime bilgi verilmesi. Sizler de iyi biliyorsunuz ki de Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği geleceğe güzel bir şekilde aktarılması için kurulan bir birlik. Birliğimiz bu zaman kadar havzaya önemli katkılar sağlamakla ilgili değişik projeler yürüttü. Şuanda da yürüyen mevcut projelerimiz var. 4 tane ilimizden Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun’dan gelen projelerimiz var. Bunları maddi imkanlarımız ölçüsünde değerlendiriyoruz. Onunda dışında özellikle Avrupa Birliği fonlarda dahil müracaatlarımız söz konusu. inşallah 2022 yılını da hepimizin destekleri ile beraber güzel geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Açılış konuşmasının ardından Birlik Müdür V. Mustafa Örgüt, Mayıs ayına ait aylık cetvellerin tetkiki ve birliğin yürüttüğü projeler ve çalışma konuları hakkında sunum gerçekleştirdi.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al