ajans

CHP’li Kadınlardan Cumhurbaşkanı’na dava

CHP’li Kadınlardan Cumhurbaşkanı’na dava
80 views
14 Haziran 2022 - 12:52

CHP Çorum Kadın Kolları, Gezi olaylarından dolayı kadınlara “sürtük” ve “çürük” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suç duyurusunda bulundu.
Konuyla ilgili hazırlanan dilekçe, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına verildi.

Suç duyurusu öncesi Adliye Sarayı önünde basın açıklaması yapıldı.
Basın açıklamasına; Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çorum Milletvekili Tufan Köse, İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl ve Merkez İlçe yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolları yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları ile bazı partililer de katıldı.

“KÜFÜR DİLİNİ ASLA KABUL ETMİYORUZ”
CHP Çorum İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, İstanbul Sözleşmesinden kesinlikle vazgeçmeyeceklerini belirterek, “İstanbul Sözleşmesi onurumuz, onurumuzu kimseye ezdirmeyiz” dedi.
Kamile Anar, “Bir günde bir imza ile feshedilen İstanbul Sözleşmesi bir günde yazılmadı. Eşitlik mücadelesi, yaşam mücadelesi hakkını korumak için yazıldı” ifadesini kullandı.
Anar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara hareket etmesini ve ayrıştırıcı bir dil kullanmasını da kabul etmediklerini bildirerek, “Türk milleti ve kadınlar olarak bu küfürlü dili kabul etmiyoruz, şiddetle reddediyoruz. AKP’li kadınlardan da aynı tepkiyi görmek istiyoruz. Bazı küfürler asla sineye çekilmez” diye konuştu.

Anar, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Tek adam rejimi her zaman olduğu gibi toplumu germeye ve kutuplaştırmaya devam ediyor.
Cumhurbaşkanımız dokunulmazlığına sığınarak istediği hakareti yapmayı kendine hak görüyor, üstelik sisteme yapılan en ufak eleştiriyi şahsına hakaret kabul edip herkese hakaret davası açıyor.
‘Geziciler sürtüktür’ diyor ve arkasından, ‘bu halkın dili’ diyerek Türk halkını tüm dünyaya küfürbaz ilan ediyor.

Biz Türk milleti ve kadınlar olarak bu küfürlü dili kabul etmiyoruz, şiddetle reddediyoruz.
Biz AKP’li kadınlardan da aynı tepkiyi görmek istiyoruz.
Bazı küfürler asla sineye çekilmez.
Biz sizin bu ayrıştırıcı dilinize inat bizler halka hakaret eden, halka iftira atan, halka zulüm edenlere karşı direneceğiz.
Bunların çözümü olan parlamenter sistemi getireceğimizi haykırmaya devam edeceğiz.”

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al