ajans

KAÇAK VİLLALARIN YIKIMI TAMAMLANDI

KAÇAK VİLLALARIN YIKIMI TAMAMLANDI
69 views
25 Nisan 2022 - 23:20

Çomar Barajı su havzasında kaçak yapılaşmaya geçit vermeyen Çorum Belediyesi, yıkım kararı verilen kaçak yapıların yıkımına devam ediyor. Yıkılan 8 kaçak villanın ardından bugün de kalan 2 villanın yıkımı gerçekleştirildi.

Çomar Barajı havzasında inşa edilen 10 kaçak yapı için daha önce yıkım kararı alınmıştı. Bu 10 kaçak yapıdan 2 yapının maliki idari mahkemeye dava açmış ve yıkım kararının yürütmesinin durdurulması kararı alınmıştı. Çorum Belediyesi, avukatlarının dava dosyasına yaptığı itirazın ardından İdare Mahkemesi dosyayı yeniden incelemiş ve yürütmenin durdurulması kararının kaldırılmasına karar vermişti. Bu kararın üzerine derhal harekete geçen Belediyeye bağlı ekipler, sabah saatlerinde Çomar Barajı’na giderek kaçak iki yapıyla ilgili işlemleri başlattı. Mülkteki şahsi eşyaların boşaltılmasının ardından iş makinesi ile kaçak mülkün yıkımı tamamlandı.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Çorum Barajı su havzasında yer alan kaçak yapılarla mücadelelerinin kararlılıkla süreceğini vurguladı.

Yağbat, “İçme suyunun önemini biliyoruz. Su havzalarında yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Bu konudaki kararlılığımız devam edecek” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al