ajans

ERASMUS+ GENÇLİK PROGRAMI PROJESİ KABUL EDİLDİ

ERASMUS+ GENÇLİK PROGRAMI PROJESİ KABUL EDİLDİ
72 views
22 Nisan 2022 - 8:38

Hitit Üniversitesi tarafından engelli bakımı ve medya okuryazarlığı alanlarında hazırlanan iki proje, Erasmus+ Gençlik çerçevesinde desteklenmeye hak kazandı.

Proje Koordinasyon ve Yönlendirme Ofisi ile Teknoloji Transfer Ofisi tarafından Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon programı çerçevesinde hazırlanan, “Don’t Hinder Me!” ile Ortadoğu Araştırmaları Merkezi’nin yürütücülüğünü üstlendiği ve Hitit Üniversitesi’nin de ortakları arasında yer aldığı “Fake News: Tackling Discrimination” projeleri, Erasmus+ Gençlik çerçevesinde kabul edildi.

Hitit Üniversitesi yürütücülüğünde gerçekleştirilecek olan “Don’t Hinder Me!” projesinde, İspanya, Litvanya, Bulgaristan, Hollanda, Fransa ve Romanya olmak üzere 6 farklı ülkeden ortaklar yer alıyor. Engelli bakım personeli olacak genç bireylere hem farkındalık hem de yeni bakış açısı kazandırılmasının hedeflendiği proje çerçevesinde, Türkiye ve Avrupa’da engelli bireylere yönelik yapılan iyi uygulamaların tespit edilerek karşılıklı aktarılması planlanıyor.

Üniversitenin ortak olarak yer aldığı, Ortadoğu Araştırmaları Merkezi’nin yürütücülüğünde uygulanacak “Fake News: Tackling Discrimination” projesi çerçevesinde de günümüzde medyanın yanlış yansımaları konusunda, toplumsal barışı hedef alan tezviratlar karşısında, gençler, gençlik çalışanları ve kanun yapıcılarda farkındalık oluşturmak ve medya okuryazarlığı konusunda bilgi düzeylerini artırmak üzerine çalışmalar yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al