ajans

DSİ’NİN SORUMLULUĞUNU DA SAHİNER’E YÜKLEDİLER

DSİ’NİN SORUMLULUĞUNU DA SAHİNER’E YÜKLEDİLER
42 views
22 Nisan 2022 - 8:26

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Di ve Budaközü çaylarının ve kenarlarının tehlike saçmaya devam ettiğini belirterek, yaşanabilecek olası bir durumda bunun sorumlusunun, 9 yıldır bu dereleri ıslah etmeyenler olduğunu söyledi.

‘Sungurlu’nun en büyük mahallesi olan Fatih Mahallesi’nde Fatih Ortaokulu’nun hemen bitişiğinde bulunan çay kenarının, yola sıfır olması ve korkuluk bulunmaması nedeniyle tehlike saçıyor’ şeklindeki haberin ardından Başkan Abdulkadir Şahiner bir açıklama yaptı.
Yıllardır buranın bu şekilde olduğunu belirten Başkan Şahiner, “Burası ve bununla birlikte Di ve Budaközü çay ve kenarlarının sorumluluğu DSİ’dedir. Hiçbir şekilde buraya müdahale etme şansımız yok” dedi.

“9 YILDIR ISLAH EDECEKLER”
DSİ yetkililerini göreve çağırarak, derelerin biran önce ıslah edilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Şahiner, Di çayı ve Budaközü çaylarında 2013 yılının Ocak ayında Ankara’dan Sungurlu’ya gelen DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin ıslah çalışması için düğmeye bastığını, 9 yıl geçmesine rağmen bir türlü yatırım programına alınmayan dere ıslahının halen çözüm beklediğini ifade etti.
Başkan Şahiner, “9 yıl önce İlçe Merkezi Dere Islahı Projesi kapsamında Di Çayı’nın 5, Budaközü’nün 6 ve Akçay Deresi’nin ise 1,2 kilometrelik kısmı ıslah edilecek, ayrıca Di Çayına 1 adet sel kapanı ile 17 adet köprü yapılacaktı. Bu proje sayesinde Sungurlu sel baskınlarına karşı tamamen korunacaktı. Ancak 9 yıl geçmesine rağmen ıslah projesi hayata geçirilmedi” şeklinde konuştu.

“SİZİN ISLAH ANLAYIŞINIZ
FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK Mİ?”
Şahiner, “kış ayına girmeden önce ıslah ediyoruz deyip temizleyip gittiler. İlçe başkanı ve yönetimi de bundan gurur duyarak kepçenin önünde poz verip fotoğraf çektirdiler. Birilerinin ıslah anlayışı bu olsa gerek” dedi.

“VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTUN ARTIK!”
Başkan Şahiner, “Ak Parti Çorum Milletvekilleri nasıl Osmancık’a verdikleri sözü tutup dereleri ıslah ediyorsa, Sungurlu’ya da verdikleri sözü tutmalarını istiyoruz. Allah korusun burada yaşanabilecek can veya mal kaybının hesabını kimse veremez. Bu vebalden biran önce kurtulun. Biz Belediye olarak tüm ekipmanlarımız ile destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al