ajans

Tavır net! su havzasında kaçak yapılaşmaya geçit yok

Tavır net! su havzasında kaçak yapılaşmaya geçit yok
71 views
11 Nisan 2022 - 17:06

Çorum Belediyesi’nin kararlı tavrı, su havzalarındaki kaçak yapılaşmayı sona erdiriyor. Çomar Barajı su havzasında kaçak yapılaşmaya geçit vermeyen Çorum Belediyesi, yıkım kararı verilen kaçak yapıların yıkımını başlattı.

Bilindiği gibi Çomar Barajı havzasında inşa edilen 10 kaçak yapı için daha önce yıkım kararı alınmıştı. Kaçak yapı sahiplerine gönderilen tebligat ve yasal sürenin sona ermesinin ardından bölgeye giden belediye ekipleri vatandaşların talebi üzerine 10 günlük ek süre tanımış, yapı sahipleri yıkımı kendilerinin yapacağını belirtmişti.

Baraj havzasındaki kaçak yapıların yıkımı için kararlı bir tavır sergileyen Çorum Belediyesi, 10 günlük ek sürenin ardından yıkım çalışmalarına başladı. Ekipler, yıkım öncesinde mülkleri tek tek kontrol ederek, değerli malzemelerin zarar verilmeden sökülmesi için vatandaşlara yardımcı oldu.

Çomar Barajı’nın şehre su sağlayan önemli havzalardan birisi olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, “Son yıllarda şehrimizin yaşadığı kuraklık nedeniyle buradaki suyun da ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Biz geçtiğimiz sene en son noktasına kadar buradan şehrimize içme suyu teminini sağladık. Son yağışlarla birlikte Çomar Barajı’nda ciddi bir su rezervi oluşmaya başladı. Burası şehrimizin su yönetimi açısından gözden çıkarabileceğimiz bir yer değil. O yüzden bu bölgede süreçleri devam edenlerle birlikte kaçak yapılaşmaya müsaade etmemiz asla söz konusu olamaz. Yasal mevzuat ve hukuk çerçevesinde bu bölgede ve şehrin diğer bölgelerinde kaçak yapılarla mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al