ajans

VARSA YOLSUZLUK HESABINI BAŞKANA SORARIZ

VARSA YOLSUZLUK HESABINI BAŞKANA SORARIZ
437 views
14 Ocak 2022 - 13:27

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Recep Kayıkçı, 16 Ocak Pazar günü yapılacak genel kurul öncesi Kamyoncular Garajında şoför ve nakliyeci esnafıyla bir araya geldi.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda şoför esnafına seslenen Kayıkçı, odanın geçmiş yıllar içerisinde borç batağına sürüklendiğini, dikkate alınmayan, yerinde sayan ve gün geçtikçe geriye giderek itibarının iyice düştüğünü belirtti.

ESNAF KOMUTAN BEN ASKERİM
Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan, esnafın komutan kendisinin daima esnafa asker olduğunu ifade eden Kayıkçı konuşmasında, ‘1952 yılından beri Kamyon Garajı’nı Şoförler Odası çalıştırıyor. Bu gün garajın girişinde Şoförler Odası’nın ambleminin yerinde ‘Mehmet Kılıç’ işletmesi yazıyor. Mehmet Kılıç’la bizim bir sıkıntımız yok. Ben 30. başkanıyım buranın benden önce 29 başkan var, bu kadar sıkıntılara rağmen garajı kaybetmemişiz.

Garajı rahmetli Hasan abiden, Toyota ile devralmışız, Citroen C 5 ile devretmişiz. Pro ile devralmışız bu gün Axor ile devretmişiz. Bir arpa boyu oda ilerledi ise çıksın söylesinler arkadaşlar ben bu gün başkanlıktan çekilirim. Bir arapa boyu 8 senedir borç gırtlağa kadar.
Gece 3’te arayınca ben kamyoncunun telefonuna bakıyordum. Pikapçı kaza yapıyor arıza yapıyor, bizim ufak aracımız yok. Isuzu nerde kardeşim. Ben Isuzu almıştım. Sat onu daha iyisini al.

35 MİLYON LİRAYLA TESLİM ETTİK 1 LİRA YOK
‘8 senede 100’er milyon konulsa cemiyetin 800 milyon lira parası olurdu’ diyen Kayıkçı, ‘Cemiyetin kasasında bir lirası yok. Ben giderken cemiyeti borçlu bırakmışım. 2013’ten önce borç varsa sizlerin huzurunda söz veriyorum, sigortanın orada 4 katlı bina var. Erkek sözü satacağım ödeyeceğim. Yalan düzenle koltukta oturulmaz arkadaşlar.
Geçmişte benimde hatalarım olmuş olabilir. Doğrudur cahildim. Ama bu gün 56 yaşındayım. Bu gün hizmet aşkıyla sizlerin peşinde koşacağım. Ne diyorsanız onu yapacağım.

2.5 MİLYON BORCU 23’TE TAHAÜTÜM OLSUN BİTİRECEĞİM
Şoför esnafının ‘2.5 milyon borç var o ne olacak’ sorusu üzerine, ‘Tahaüt ediyorum 2023’ün sonuna 2.5 milyon borcu bitireceğim’ diyen Kayıkçı, yine bir esnafın ‘Bu borcun hesabını soracak mısınız’ sorusuna, ‘Allah izin verirse böyle bir yolsuzluk varsa onu başkan bilir soracağız başkana. Bu kadar kamyoncunun vebali var.

CAHİT VARDI MİLLETVEKİLİ…
‘Mazot 14 lira olmuş ne kooperatif başkanı, nede oda başkanı çıkıp bir açıklama yapmadı, diyen Kayıkçı, ‘Diyorum ki mazot 14 lira olmuş ne Hasan Eker, nede mevcut başkan çıkıp bir tepki göstermedi. Benim zamanımda Cahit vardı milletvekili dedim ki mazotu gemiciye bu paraya veriyorsunuz kamyoncuya neden vermiyorsunuz? Dava açtı bana Kanyoncu şirketi hala 10 bin lira o günün parasıyla mahkemeliğiz şu anda. Vay bizim şirketi öne çıkarttın diye.

800 liraya gemiye mazot veriyorsunuz da bize vermiyorsunuz dedim. Yapacağım şeyleri şimdiden söylüyorum. Kamyoncu peşimde olursa kesinlikle birliği kuracağım. Bağıra bağıra söylüyorum beni vursalar birlik ve beraberliği kuracağım. Ben bu saatten sonra kamyoncunun işi ve aşının peşindeyim. Koltuk peşinde değilim’ ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al