ajans

YARIM KALAN SPOR SALONU TAMAMLANIYOR

YARIM KALAN SPOR SALONU TAMAMLANIYOR
38 views
07 Aralık 2021 - 16:00

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da yarıda kalan Spor Salonu’nun tamamlama ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Çorum Belediyesi tarafından yapımına 2017 yılında başlanan ve yaşanan bir takım sıkıntılar nedeniyle tamamlanamayan 3 bin 500 kişi seyirci kapasiteli spor salonu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Çorum Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen spor salonunun yapımı için açılan ihale neticelendi.
Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İskilip yolu üzerinde 25 bin metrekarelik bir alanda yapımına başlanan ve yüzde 70’i tamamlanan spor salonunun gerek devir, gerekse de yüklenici firmadan kaynaklanan sebeplerden dolayı bitirilemediğini hatırlattı.

Bakanlığa devrinin ardından yaptıkları girişimler neticesinde işin tamamlanması için ihale açıldığını vurgulayan Ceylan, geçtiğimiz günlerde yapılan ihale sonucunda 53 milyon 660 bin TL bedelle işin yapımını Mavi Tepe İnşaat Mirza İş Ortaklığı firmasının üstlendiğini kaydetti.

25 Kasım 2021 tarihinde sözleşme imzalanan firmaya 30 Kasım 2021 tarihinde de yer tesliminin yapıldığını anlatan Milletvekili Ceylan, spor salonunun sözleşmede yer alan teslim süreci içerisinde tamamlanacağının müjdesini verdi.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al