ajans

KIRKDİLİM’DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

KIRKDİLİM’DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
167 views
14 Haziran 2021 - 14:55

Osmancık-Çorum bölünmüş yol ile Kırkdilim tünellerindeki çalışma hız kesmeden devam ediyor.

Yol ve tünel çalışmalarında incelemelerde bulunan AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, “Ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlara rağmen Kargı-Osmancık, Dodurga-Laçin-Oğuzlar ilçelerimiz başta olmak üzere İç Anadolu ile Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir çok ilimizde yaşayan vatandaşlarımıza ulaşım kolaylığı sağlayacak yol yapımının hız kesmeden devam etmesi için sık sık alanda incelemelerde bulunuyoruz” dedi.

Osmancık-Laçin arası 25 km ve Laçin-Çorum arasındaki 15 km’lik bölümde çalısmalara hız verildiğini kaydeden Milletvekili Kaya, “Toplam proje maliyetinin büyük bir bölümünü oluşturan Kirkdilim tunellerinden T2 ve T3 tünellerinin kazı çalışmaları tamamen bitmiştir. Yani 2 tünelde ışığı görmüş durumdayız. T1 tüneli kazı çalısmalarının %80’i tamamlanmıştır. Ayrıca tünellerin dış mekanlarında yapılacak çalışmalar %70 oranında bitirilmiştir.

Vatandaşlarımızın değişen iklim şartlarında daha konforlu, daha güvenli ve daha kısa sürede ulaşımlarını sağlamak için gece gündüz çalışacağız” diye konuştu.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al