ajans

ŞAHİNER, ‘DEVE KUŞUNDA BİLE AKIL VAR AMA…’

ŞAHİNER, ‘DEVE KUŞUNDA BİLE AKIL VAR AMA…’
162 views
13 Haziran 2021 - 13:26

Şahiner, AK Parti Sungurlu İlçe Başkanı Özsarı’ya siyasi ayar verdi ‘Ey cahil insan Sungurlu yol boyunun ticari alana açılması, Sungurlumuzun ekonomisi ve gelişimi açısından çok önemli bir meseledir. Kişiye özel parsel derken hiç mi utanmıyorsun. AK Parti Meclis Üyesi’nin de olmak üzere 4 kişinin orada arsası var’.

Sungurlu Belediyesi’nin Pazartesi günü gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısı’nda İYİ Partili üyelerin ‘Yol boylarının ticari alanlara açılması’ teklifi 6 İYİ Partili üyenin evet oyuna karşı AK Partili 9 üyenin hayır oyu ile reddedildi.
Toplantı sonrası konu ile ilgili olarak AK Parti Gurup kararı açıklamasında bulunan AK Parti Sungurlu ilçe Başkanı Metin Özsarı’ya Başkan Şahiner’in tepkisi ağır oldu.

Şahiner, önceki açıklamalarında da sürekli altını çizdiği ‘Sungurlu Karadeniz’i diğer bölgelere bağlayan bir İpek Yolu’dur. Yol boyu arazilerin ticari alana çevrilmesi ilçede yaşayan birçok vatandaşa istihdam sağlayacağı gibi ilçeyi hem ekonomik, hem de sosyopolitik açıdan güçlendirecektir’ diyerek AK Parti’li üyenin de bu alanda arazisi olmasına rağmen Özsarı’nın, ‘Kişiye özel parsel’ sözlerine sert tepki verdi.

“EYYY CAHİL İNSAN”
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, AK Parti İlçe Başkanı Özsarı’nın açıklamalarının ardından, ‘Eyy cahil insan! Kişiye özel parsel derken hiç mi, utanmıyorsun. Benim haricimde, AKP meclis üyesinin de aralarında bulunduğu 4 kişinin orada arazisi var. Ve bu 4 kişilerin bireysel müracaatları toprak kurulu tarafından onaylandı.
Sen burada Sungurlu’nun menfaatini düşünüyorum diyorsun ya, kuyruklu yalan söylüyorsun. Ankara ve Çorum yolunun tamamının ticari alana açılması için toprak kuruluna başvurumuzun bir nüshası meclis üyeniz Kadir Kolcu’da var.
Hadi veto ettiniz, gerekçenizi sunun. Akıl verdiğin meclis üyeleri açsın, araştırsın. Meclis görüntülü konuşmaları şahit. Hukuk gereğini yapacak bil.

İktidar siz değil misiniz? Tamamını neden kabul ettiremediniz. 4 aydır bu konuda ne yaptınız, hangi girişimlerde bulundunuz? Açıklama yaptığını sanıyorsun ya, hadi bunu da bir açıkla. Bunu beceremediniz, beceremediğiniz halde bireysel onay alınanları, gurup kararıyla ret ettik diyorsun. Bu nasıl Sungurlu sevdası, bu nasıl bir akıl tutulması’ ifadelerini kullandı.

KİRALIK AKILLA SUNGURLU’YA FAYDAN OLMAZ
Şahiner açıklamalarının devamında ise, ‘Deve kuşunun bile aklı var, fikri var. Ama… Senin mesleğin saatçilik. Var git saatçilik YAP.“İl başkanının talimatıyla buna hayır diyorsunuz. Siz sanıyorsunuz ki bizim dediğimiz olur. Aklınızı kiraya vermişsiniz. Ak Parti İlçe Başkanıyım ve meclis üyesiyim diye geziyorsunuz ama Sungurlu’ya hainlik ediyorsunuz.
Siz toprak kurulunun üstünde bir kurum musunuz ? Tarım mühendislerinden daha mı çok biliyorsunuz ? Siz Sungurlu’nun gelişmesini engellemek için uğraşıyorsunuz. Saatçi Metin, sen değil feriştahın bile buna gücü yetmez.

MECLİS ÜYEN VALİZİNİ TOPLAYIP İLÇEYİ TERK EDECEK HABERİN YOK
Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner, Sungurlu AK Parti İlçe Başkanının başkalarının aklıyla hareket ettiğini vurgulayarak, Özsarı’nın sorumlu olduğu ilçe bir kenara, kendi partisinin meclis üyesinden bile bir haber olduğunu belitti.
Şahiner, Metin Özsarı’ya seslenerek ‘Senin meclis üyen, ağlamaklı bir şekilde buna izin vermezseniz malımı, mülkümü satıp Sungurlu’yu terk edeceğini söylüyor. Meclis görüntüleri tüm basın mensuplarında var. İstiyorsan o görüntüleri bir izle. Sungurlu’da binlerce genç işsiz, binlerce genç aç. Günlük 25 bin 30 bin araç geçen bu yolda 100 tane işletme olsa, 20’şer insan çalıştırsa 2000 insan eder.

Bunu bile düşünemeyecek kadar basiretsizsiniz. Ama şunu bil. Sungurlu yüzünüze 2 sefer tokat vurdu. Bu kafayla giderseniz 5 sefer daha yersiniz o tokadı ama bunu siz göremeyeceksiniz, neden mi artık gidicisiniz.
Ama biz Sungurlu’da doğduk, Sungurlu’nun ekmeğini yiyoruz. Açın kanunu bakın. Gerekçesiz bir reddin izahı olmaz. AKP’lisi, CHP’lisi, MHP’lisi, İYİ Partili buralara işyeri açacak. SGS bile ticari alandan ticari sahaya dönüşecek ama siz bunun önünü keseceksiniz. Sungurlu halkına çağrımdır. Böyle hainliğe gerekli cevabı vermelisiniz! Bir Ocaklı, Bir Baktat, Bir Mavi Ocak, Bir Ulusoy açılırken, buralar kişiye özel mi yapıldı. Buralarda 500-600 kişi çalışıyor. 2 bin ailenin kursağından ekmek geçiyor. Bu işletmeler gıdasını, malzemesini Sungurlu’dan alıyor. Bunu düşünemeyecek kadar beyin yok mu sizde!

DÜN KENDİLERİNİ ISIRIRKEN KÜPLERE BİNENLER BU GÜN…
Başkan Şahiner, “Bize muhalif olmak uğruna belediyenin tüm hizmetlerinin altında bir açık arayan malum gazete fitne ve fesat peşinde. Bu gazete zamanında sizi ısırırken, küplere biniyorsun ama şimdi görüyorum ki her haberin altına beğeni atıyorsun. Hayırdır !

ŞAHİNER’DEN HODRİ MEYDAN!
‘Bu yolun açılmasına siz değil feriştahınız bile engel olamayacak’ diyen Şahiner, ‘Buradan çağrı yapıyorum ve hodri medyan diyorum!
Kapasitene güveniyorsan, birazcık yüreğin varsa, anan erkek doğurduysa… yerel olur, ulusal olur. Hangi kanala çıkmak istersen ben hazırım. Gel kozlarımızı paylaşalım. Öyle gazeteye demeç vermeli değil. Gel milletin huzuruna çıkalım. Kim doğru, kim yalan söylüyor. Kim aklını kiraya vermiş milletimiz karar versin.
Ama iddia ediyorum sende o yürek yok! Yüreği bırak senin hiçbir vasfın yok. İl Başkanı ne emir verir ise, sen onu uygularsın. Sen, senden öncekinin ayağını kaydırarak o koltuğa oturdun ama Sungurlu’nun ayağını kaydırtmam, Sungurlu’nun kaderiyle kimse oynayamaz’ dedi.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al