ajans

OKA’DAN ÇORUM’A 5.547,942 TL HİBE DESTEĞİ SAĞLANDI

OKA’DAN ÇORUM’A 5.547,942 TL HİBE DESTEĞİ SAĞLANDI
156 views
27 Nisan 2021 - 12:18

OKA-Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2021 yılında, “OSB’lerde Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi” Mali Destek programı kapsamında, Çorum’da 4 projeye 5.547,942 TL hibe desteği sağlandı.

Milletvekili Kaya, “Çorum sanayileşme noktasında bölgenin parlayan yıldızı halindedir. Ekonomik olarak ve istihdam olarak bölgede en yüksek il konumundadır. OKA Projeleri kapsamında Çorum’umuza yarar sağlayacak projelerle bu durumu dahada güçlendiriyoruz.

Çorum Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüzün Akıllı Şebeke Projesi başvurusu doğrultusunda Projemiz OKA tarafından onaylanımış olup Hibe Desteği 2.392,372 TL’dir.

Osmancık Organize Bölgesi Müdürlüğümüzün Çevresel Altyapısı İyileştirerek Yaşanılabilirliğini Artırıyor Projesi başvurusu doğrultusunda OKA tarafından onaylanmış olup Hibe Desteği 712.857 TL’dir.

Sungurlu Organize Bölgesi Müdürlüğümüzün Çevre Dostu Sungurlu Projesi Başvurusu doğrultusunda OKA tarafından onaylanmış olup Hibe Desteği 1.858,212 TL’dir.

Çorum Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim A.Ş’nin Girişimci Kent Girişimci Teknokent Projesi OKA tarafından onaylanmış olup Hibe Desteği 584.501 TL’dir.

Kaya, Çorum sanayi bakımdan Ak Parti hükümetimiz döneminde eskisinden daha güçlü bir hal alarak yatırımlar ve desteklerle daha da güçlenerek, bölgenin en güçlü sanayisi olarak hizmete etmeye, gelişmeye ve üretmeye devam etmektedir. Biz ise Çorum için gece gündüz demeden çalışmaya ve gayret etmeye devam edeceğiz, hibe ve yatırımların gelmesinde her zaman desteğini gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz” dedi.

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al