ajans

VALİ ÇİFTÇİ’NİN NEVRUZ MESAJI

VALİ ÇİFTÇİ’NİN NEVRUZ MESAJI
171 views
21 Mart 2021 - 9:48

Vali Mustafa Çiftçi, 21 Mart baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin habercisi ve canlanmanın sembolü olan Bahar Bayramı-Nevruz nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Çiftçi mesajında, “Nevruz yeni bir gün olduğu kadar, baharın uyanış müjdesi, barış ve kardeşliğin diriliş mevsimidir. Aynı zamanda Türk dünyasını kuşatan binlerce yıllık kutlu bir geleneğin, birlik ve kardeşlik meşalesinin simgesidir.

Balkanlar’dan Orta Doğu’ya, Anadolu’dan Orta Asya’ya uzanan geniş bir coğrafyada yüzyıllardır kutlanan Nevruz, sadece bir bahar bayramı olmanın ötesinde, bu geniş coğrafyadaki köklü medeniyet birikimine işaret eden; unutturulmak istenilen kardeşliğimizi, birlikte yaşama kültürümüzü bize tekrar hatırlatan önemli bir tarih mirasıdır.

Aynı gök kubbenin altında dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin yaşayan kadim bir milletin evlatları olan bizler; tabiatın uyanışını gönüllerin ve zihinlerin de uyanışına vesile olarak görmeli, medeniyetimizin farklı renk ve dokularını sevgi ve hoşgörü ortamında yakınlaştırarak birliğimizi güçlendiren Nevruz geleneğini gelecek kuşaklara aktarmalı, geçmişi birlikte oluşturduğumuz gibi, geleceğimizi de birlikte inşa etmenin gayreti içinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Saygıdeğer Çorumluların, yeni başlangıçların, umudun, kardeşliğin, dayanışmamın sembolü Nevruz Bayramı’nı tebrik ediyor; baharın müjdecisi bu güzel günün ve gelecek günlerin barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk içinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al