ajans

NENE HATUN ANAOKULU, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

NENE HATUN ANAOKULU, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
477 views
18 Mart 2021 - 11:01

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Tarihin en büyük savaşlarından biri olan zorlu koşullara ve büyük kayıplara rağmen tarihe geçen bir zaferin 106. yılında binlerce şehidimiz ve Mustafa Kemal Atatürk, anılıyor.

Bu kapsamda Çorum Nene Hatun Anaokulu’nda da minik yüreklerin düzenlediği bir anma programı gerçekleştirildi.

Şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma etkinliğinde Nene Hatun Anaokulu Müdürü Levent Sarı, öğrencilere 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi ile ilgili kısa bir konuşma yaptı.

Sarı konuşmasında, “18 Mart Çanakkale Zaferi, askerlerimizin vatanı korumak ve düşmanı topraklarımızdan çıkarmak için çok zor şartlarda binlerce şehit vererek kazandığı ve tarih sayfalarına silinmemek üzere yazılan bir destandır.
Askerlerimizin Çanakkale Savaşında verdiği mücadele sadece Türk tarihinin değil dünya tarihinin de yönünü değiştirmiştir. Türk Milletinin gücünü tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” dedi.

Etkinlik miniklerin Türk Bayrakları ile verdiği hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al