ajans

Aydın, “Tüm eğitim çalışanları aşı kapsamına alınmalıdır”

Aydın, “Tüm eğitim çalışanları aşı kapsamına alınmalıdır”
151 views
08 Mart 2021 - 12:44

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, tüm eğitim çalışanlarının istisnasız Covit-19 Aşı Programı’na dahil edilmesi gerektiğini ifade etti.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada; ‘Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen olarak defalarca öğretmenlerin aşılanması çağrısında bulunmuş ve Hükümetten bu konuda öğretmenlere öncelik tanınmasını istemiştik. Yüz yüze eğitimin daha sağlıklı olabilmesi için eğitim çalışanlarının aşılanmasının son derece önemli olduğunu vurgulayan sendikamız, yaklaşık 18 milyon öğrencimizle doğrudan muhatap olan eğitim çalışanlarının aşılanmasının, neredeyse toplumumuzun tamamının sağlığını doğrudan etkileyecek tedbiri almak anlamına geleceğini de dile getirmişti.

Türk Eğitim-Sen’in de çağrıları üzerine Sağlık Bakanlığı öğretmenlerimizin 2. aşamada 7. sırada aşılanacağını açıkladı. Fakat köy okullarında görev yapan eğitim çalışanları hariç , diğer eğitim çalışanlarının aşılanması söz konusu değildir. Öğretmen, akademisyen, okulda bulunan memur ve Yardımcı Hizmetliler biran önce aşı kapsamına alınmalıdır.
İkinci dönem yüz yüze eğitimin kesintiye uğramaması aşı takvimini güncelleyerek, eğitim çalışanlarının aşılanmasını daha erken bir tarihe çekmemiz gerekmektedir.

Ayrım yapılmaksızın tüm eğitim çalışanlarının öncelikli aşılama kapsamına dahil edilmesi önem arz etmektedir “Antikor oluşumunun ikinci dozdan sonra gerçekleştiği göz önüne alındığında, aşılama takviminin buna göre yeniden düzenlenmesini elzem kılmaktadır.” Sağlık Bakanlığı ivedilikle eğitim çalışanlarının aşılama programını başlatmalıdır. İki doz arasındaki 28 günlük süre nedeniyle daha fazla gecikme söz konusu olmamalıdır.MEB ve eğitimle ilgili tüm paydaşları bu konuda müdahil olmaya davet ediyorum.”Bu süreçte herkese sorumluluk düşmektedir. Toplum olarak salgınla ilgili tüm tedbir ve kurallara riayet eder ve vaka sayılarını kontrol altına alabilirsek çocuklarımızın eğitim sürecinin kesintiye uğramayacaktır’ dedi..

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al