ajans

AHLATCI, ‘KADINA ŞİDDET DEĞİL, BAŞARI HABERLERİ OKUMAK İSTİYORUZ’

AHLATCI, ‘KADINA ŞİDDET DEĞİL, BAŞARI HABERLERİ OKUMAK İSTİYORUZ’
134 views
08 Mart 2021 - 10:30

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, “Kadının eğitimde, istihdamda ve siyasette elde ettiği her kazanım Türkiye’nin medeniyet yolundaki başarısının göstergesidir” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ahlatcı, tüm kadınların gününü tebrik etti.
Ahlatcı, mesajında şöyle dedi:

“Azmin, umudun ve mutluluğun mimarı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederim.
Peygamber Efendimiz (s.a.v) insanlığın ufkuna ışık tutan veda hutbesinde, “kadınlar size Allah’ın emanetidir.” diyerek kadınların haklarını gözetmeyi, bu hususta Allah’tan korkmayı, kadın ve erkeklerin birbirlerinin hukukuna saygı duymaları gerektiğini Müslümanlara bir sorumluluk olarak yüklemiştir.

Kadının eğitimde, istihdamda ve siyasette elde ettiği her kazanım Türkiye’nin medeniyet yolundaki başarısının göstergesidir.
Ülkemize çalışmalarıyla değer katan, tüm kadınlarımıza başarılarıyla örnek olan, gençlerimizin yoluna ışık tutan, yarınımızı inşa eden kadınlarımız geleceğe doğru attığımız adımlarda en önemli güvencemizdir.

Kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bizler, cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşıyız. Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayatın her alanından kadını dışlayan bir anlayış, sadece hanım kardeşlerimiz için değil, bütün toplum için büyük bir eksik ve ciddi bir tehdittir.

Kadına yönelik şiddet ve baskı sadece ülkemizin değil, tüm dünya kadınlarının sorunudur. Sevginin ve saygının en güzelini hak eden kadınlarımızın şiddet, ayrımcılık, dışlanma gibi haberlerini duymak yerine, başarı hikâyelerini okuyacağımız sağlıklı ve mutlu günlere.

Gününüz kutlu olsun.
Av. Yusuf AHLATCI
AK Parti Çorum İl Başkanı”

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al