ajans

Demiryolu proje aşamasında Havaalanı…?

Demiryolu proje aşamasında Havaalanı…?
274 views
22 Şubat 2021 - 15:41

Son 19 yılda Türkiye’nin ulaşım ve iletişim altyapısına yaptığımız yaklaşık 931 milyar lira yatırımla, sadece eksiklerimizi tamamlamakla kalmadık, ekonomimize can suyu olduk diyen Bakan Karaismailoğlu, Tren yolu ile ilgili ‘İhale sürecini bu yıl bitmeden arzulıyoruz’ dedi. Havaalanını tamamen es geçti.

Kırkdilim T-2 tüneli ışık töreni ve bir takım incelemeler için Çorum’a gelen Bakan Karaismailoğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ile teşkilat mensuplarının hazır bulunduğu ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, Güven tazeleyerek yeniden il başkanı seçilen Yusuf Ahlatcı’yı tebrik etti.

Bakan Karaismailoğlu, konuşmasının büyük bir bölümünde bakanlığın Türkiye genelinde yaptığı hizmetlerden ve yatırımlardan bahsederek Çorum ile ilgili de yapılan bölünmüş yol ve Kırkdilim tüneliyle ilgili bilgiler verdi.

Kentin en büyük beklentilerinden biri olan Demiryolu konusunda ise, “Demiryolu projelerini bu sene içinde bitirip, inşallah bundan sonra ihale sürecini yoğun bir şekilde başlatmayı arzuluyoruz” diyen Bakan Karaismailoğlu havaalanı ile ilgili tek bir cümle kurmadı.

Bakan Karaismailoğlu, “Ülkemizin her noktasında çok büyük çalışmalarımız var. Hakkari’de de işimiz var, Edirne’de de işimiz var. Ülkemizin her tarafı kıymetli. Çorum’da bizim en kıymetli illerimizden bir tanesi, Çorum’un sorunları, bizim sorunumuzdur. Böyle bir sorun varsa tabi ki çözeceğiz. Planlamalarımız var, görev ve sorumluluklarımız var. Havada, karada, denizde, hatta uzayda pek çok işimiz var. Hepsini program dahilinde sıraya koyup yapacağız. O yüzden hiçbir endişeniz olmasın, Çorum’un derdi bizim derdimizdir” dedi.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al