ajans

‘ÇORUM’UN GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARI’

‘ÇORUM’UN GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARI’
313 views
04 Şubat 2021 - 14:40
Çorum’un görünmeyen kahramanları ya da gece çalışanları, onlar bir kentin uykuya daldığı saatlerde ıssız sokaklarda mesai yapan, gündüzleri ise alışılmışlıktanmıdır bilinmez vatandaşların farkında bile olmadığı Çorum Belediyesi Temizlik İşleri personelleri, kentin temizlik mimarları.

Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan ve mesaileri hiç bitmeyen Çorum ve Çorumlulara daha temiz bir yaşam alanı sağlayabilmek için gece gündüz çalışan temizlik işleri personelleri günün ilk ışıklarından gece yarılarına kadar işlerini sürdürüyorlar.

Cadde ve sokakların temizlenmesi bir yana özellikle de içinde bulunduğumuz salgın süresince çöp konteynerlerinin dezenfekte edilmesi, cadde ve sokaklarda ki yıkama çalışmaları ve de kamu kurum ve kuruluşlarının dezenfekte işlemleri için başta insan gücü ve yardımcı araçlarla kentin temizlik görevini üstlenen personele ‘Görünmeyen Kahramanlar’ demek yerinde olur.
Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri’nin, yedi gün 24 saat planlı ve nöbetleşe sürdürdükleri çalışmalar neticesinde Çorum, ülke genelinde temiz kentler arasında her daim yer almaya devam ediyor.
Personelin gündelik çalışmalarının yoğun bir tempo ile devam etmesinin yanı sıra, kent genelinde kurulan pazar yerlerinin temizlenmesi, düzenli çöp alımı ve özellikle otobüs durakları gibi ortak kullanım alanlarının her an temizliği ve dezenfekte edilmesi çalışmalarını da aralıksız olarak sürdüren ‘Görünmeyen Kahramanlar’ sayesinde Çorumlular gönül rahatlığıyla sokak, cadde ve parklarda dolaşabiliyorlar.
Tugay Göktürk/Çorum Ajans
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al