ajans

CHP’den engellilerin sorunlarına karşı duyarlılık

CHP’den engellilerin sorunlarına karşı duyarlılık
294 views
03 Aralık 2020 - 13:46

CHP Çorum Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, beraberinde bazı parti yöneticileri ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, Belediye Meclisi Üyesi Didem Tokgöz Semiz, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri; Seher Bayıral ve Kayahan Boztepe, engelli derneklerini ve bazı engellileri ziyaret ettiler.

CHP heyeti, Sakatlar Derneği Çorum Şube Başkanı Yusuf Hoşnut, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Şaban Kabakçı, Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Emine Çelen ve Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Ertuğrul Kazak’ı ziyaret ederek engellilerin sorun ve talepleri hakkında bilgi aldılar. CHP heyeti ayrıca emekli öğretmen Gülhan Özoğlu’nu evinde ziyaret ederek engeli olan kız kardeşi Gülay Özoğlu ile de sohbet etti.

CHP’li yöneticiler, Otizm Gönüllüleri Derneği’ni ziyaretleri sırasında ise ebru sanatı hakkında bilgi alarak dernek yöneticileri ile birlikte ebru yaptılar.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, tüm özel bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak, “Engellilik kader değildir, gerekli önlemler alındığında, bilinçli bir toplum yaratıldığında engellilik büyük bir oranda önlenebilir. Bunun için, insana her şeyin üstünde değer veren bir anlayışın toplumda benimsenmesi ve yerleşmesi gerekir. Bu nedenle engelli sorunlarına eğilirken ısrarla üzerinde durulması gereken konu, engelliliğin oluşmasını önlemektir. Yoksulluk, eğitim, ulaşım, fiziksel çevre ve konut, rehabilitasyon, aile yaşamı, özel yaşamı ve belki de hayata tutunmasını sağlayacak en önemli sorunu istihdam sorunu… Bu sorunları ortadan kaldırmadıkça engelli kardeşlerimizin maalesef toplumla bütünleşmesi eksik olur. En büyük engel kalplerde ve zihinlerdedir. Tüm engelleri kaldırarak hayatı her birlikte paylaşmak için önümüzde hiçbir engel yok” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al