ajans

AK PARTİ OĞUZLAR’DA PAZAR KURDU, SIRA GES’TE

AK PARTİ OĞUZLAR’DA PAZAR KURDU, SIRA GES’TE
274 views
31 Ekim 2020 - 10:47

Oğuzlar Belediyesi tarafından ilçeye yaptırılan Kapalı Pazar yeri düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın seçim vaatlerinden biri olan Kapalı Pazar yerinin açılış törenine AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Oğuzlar Kaymakamı Onur Alp Bıçakcı, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, AK Parti Oğuzlar İlçe Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende ilk olarak kürsüye gelen Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, 19 ayda yapılan 19 projeden bahsetti. Kapalı Garaj yapımı için 200 bin TL harcandığını anlatan Yıldırım, 150 bin TL ile 100. Yıl Parkı’nın yapıldığını, Sosyal Tesislere 2 adet kapalı teras, 1 adet 15 kişi kapasiteli tekne, 9 adet deniz bisikleti alındığını bildirdi.

Yıldırım, ilçe merkezine 3 yeni içme suyu hattının 275 bin lira harcanarak kazandırıldığını söylerken, tarımsal sulama suyu hattı, 2 caddenin altyapı içme suyu hattının da 170 bin TL’ye yapıldığını vurguladı.

İlçe merkezindeki 40 adet metruk binanın 120 bin TL harcanarak yıkıldığını, Asarçay Mahallesi’ne kanalizasyon, Hanımeli Pazarı yapımı ve Erencik Köpü yapımının gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Yıldırım, Belediyenin yaptığı bu yatırımlar için 1 milyon 460 bin TL harcandığını kaydetti.

Ardından da İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Ahmet Sami Ceylan, kürsüye gelerek hem yapılan yatırımları anlattılar, hem de gündeme dair açıklamalarda bulundular.

Konuşmaların ardından da 220 bin TL’ye malolan Kapalı Pazar yerinin açılış kurdelesi kesildi.

 

OĞUZLAR GENÇLİK MERKEZİ TEMELİ ATILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 31 Mart seçimlerinde Oğuzlar’a sözünü verdiği Gençlik Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

1 milyon 640 bin TL’ye malolacak olan Gençlik Merkezi’nin temel atma töreninde konuşan AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, yatırımın Oğuzlar’a hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Ceylan, müteahhit firmanın Gençlik Merkezi inşaatını 2 ay içerisinde bitirme sözü verdiğini açıkladı.

Ceylan’ın konuşmasının ardından da Milletvekilleri Ceylan ve Kaya ile İl Başkanı Ahlatcı’nın bastığı butonla birlikte Gençlik Merkezi’ne ilk harç atılmış oldu.

OĞUZLAR’A GES YAPILIYOR

Oğuzlar İlçesi’nde yapılacak olan Güneş Enerji Santrali’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Oğuzlar Belediyesi’ne tamamlandığında 35 bin TL gibi önemli bir kaynak sağlayacak olan Güneş Enerji Santrali temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, 1 milyon 390 bin TL’lik bir yatırımın Oğuzlar İlçesi’ne yapılıyor olmanın sevindirici olduğunu dile getirdi. Tesisin tamamlandığında Oğuzlar Belediyesi’ne 35 milyon gelir elde edileceğini söyleyen Milletvekili Kaya, daha güzel hizmetlerin Oğuzlar’a birlik, beraberlik içerisinde yapılacağını vurgularken, Oğuzlarlıların yapılan seçimlerde verdiği desteklerle AK Parti’yi borçlandırdığını, kendilerinin de yapılan hizmetlerle borçlarını ödemeye çalıştıklarını dile getirdi.

Kaya’nın konuşmasının ardından da Güneş Enerji Santrali’nin temeli atıldı.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al