ajans

AK Partili Ceylan’dan korkutan açıklama

AK Partili Ceylan’dan korkutan açıklama
604 views
08 Eylül 2020 - 11:31

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan, kentteki korona virüs vakalarının arttığına dikkat çekerek, “Kurallara uymadan devam edersek maalesef Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bize yetmeyecek. Çorum iyiye gitmiyor. Türkiye’de en çok vakası olan ilk 3 il arasına girmek için koşuyor. Bu üzücü durum” dedi.
Parti binasında basın toplantısı düzenleyen AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Ceylan, pandemi sürecinde ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Pandemi sürecinde kurallara uymadan devam edersek maalesef Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bize yetmeyecek. Göğüs Hastanesi biz yetmeyecek” diyen Ceylan, süreç bu şekilde devam ettiği taktirde il merkezindeki pozitif vakaların tedavi amaçlı ilçelere gönderilebileceğine vurgu yaptı.

“İki elin parmaklarının 4-5 katı hasta yatışı oluyor”

Daha önce yaptığı bir açıklamada korona virüs vakalarının bir elin parmaklarından az olduğunu açıkladığını hatırlatan Ceylan, “Şu anda iki elin parmaklarının 4-5 katı hasta yatışı oluyor. Bu rakam az değil. Şuna dikkat çekmek isterim bu rakamlar hasta yatışı pozitif vaka değil. Günlük yatan hasta sayıları ile ne kadar dayanabiliriz bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.
Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi çağrısında bulunan Ceylan, “İlk kez bununla ilgili açıklama yapıyorum. Çorum şuanda iyi durumda değil. Çorum iyiye gitmiyor. Çorum Türkiye’de en çok vakası olan ilk 3 il arasına girmek için koşuyor. Bu üzücü durum” şeklinde konuştu.

Eski Devlet Hastanesi’nin durumu hakkında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşme yaptığını açıklayan Ceylan, “Geçen hafta Sağılık Bakanımızla eski hastanemiz konusunda görüştüm. İvedi şekilde orasının projesi, güçlendirme çalışmaları bitmek üzere. Hedefimiz hastanemizi gelecek yıl devreye almak. Çünkü salgının ne zaman biteceği, nasıl seyirde olacağını bilmiyoruz. sayın bakanımızda bu konuda duyarlı. Eski hastanemizde yüzde 20 güçlendirme çıktı. Onu bir şekilde acilen devreye alma konusunda mutabıkız. Hastanemizle ilgili konuya bakanlığımız ciddi şekilde eğilmiş durumda” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al