ajans

Çorumlu 15 Temmuz Gazisi, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Oldu

Çorumlu 15 Temmuz Gazisi, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Oldu
558 views
16 Haziran 2020 - 8:57

15 Temmuz’da, başından vurularak ağır yaralanan Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire BaşkanI Turgut Aslan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanı Turgut Aslan Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı.

Gazi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Kolejinden, 1985 yılında Polis Akademisinden dereceyle mezun olan Aslan, komiser yardımcısı olarak başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Emniyet Genel Müdürlüğünün değişik birimlerinde devam etti.

Meslek hayatı süresince çeşitli başarı belgeleriyle ödüllendirilen Aslan, 2014 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanı olarak atandı.

Görevi süresince terör örgütleriyle mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve kahramanca mücadele eden Aslan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Temmuz’da hain darbeciler tarafından Jandarma Genel Komutanlığında rehin alınan Aslan, başından vurularak ağır yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı.

Evli ve iki çocuk babası olan Aslan’a 15 Temmuz’da milli irade ve demokrasiyi savunmak için gösterdiği kahramanca mücadeleden ötürü Devlet Övünç Madalyası verilmişti.

BAKAN SOYLU: TURGUT ABİ, SEN BİZİM KAHRAMANIMIZSIN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini ileten Bakan Soylu, “Turgut Abi, sen bizim kahramanımızsın.” ifadelerini kullandı.

“15 Temmuz için, FETÖ’nün ihanetine kanıt aranıyorsa, kanıt benim.” diyen TEM Başkanımız Turgut Aslan, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu. Turgut Abi, sen bizim kahramanımızsın, Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanımız”

 

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al