ajans

KAMUOYUNA

KAMUOYUNA
245 views
28 Mayıs 2020 - 11:23

İki gündür, bazı basın kuruluşları tarafından, adımın karıştırıldığı asılsız haberlere karşı cevap verme gereksinimi duydum.
24 Mayıs 2020 gecesi Kargı Yaylası’ndaki evimden, yeğenim olan İbrahim tarafından aranarak, eşi ile ilçe merkezine gittiği esnada, meclis Üyesi Sonay tarafından takip edildiğini söylemesi üzerine olay yerine gittim. Video kayıttan da anlaşılacağı üzere, aracında Video çeken Sonay isimli şahsa “derdin ne? Neden çocuğu takip ediyorsun? Eşkıya mısın? Derdin ne ise çık konuşalım” dedim. Bunun dışında, hakaret, tehdit, silah gösterme ya da çekme veya araca ya da bir başkasına zarar verme gibi hiçbir olumsuz eylemim olmamıştır.

Videoda görüldüğü gibi, İbrahim Akgül, eşinin kullandığı aracıyla ilçeye giderken, Sonay tarafından takip, taciz ve tahrik edilerek özel hayatı ihlal edilmiş; esinin yanında zor durumda bırakılmıştır. Adı geçen şahıs, imkânı varken olay yerini terk etmek yerine, tahriklerine devam etmeyi tercih etmiştir. Belediye meclis üyesi de olan Sonay, genç İbrahim Akgül’ ü aracıyla izleyip tahrik etmekle kalmamış, akabinde de yalan bilgilerle provokasyon yapıp kurmaca bir Video çekip, bunu basına servis etmiştir.

Kaçma fırsatı olmadığını ifade eden şahıs, tahriklerinin devamında olay yerinden kolayca uzaklaşmış, bunu da kendi video kaydıyla kanıtlamıştır. Olay yerinden gidebilme fırsatı varken asılsız iddialarla insanları karalamaya ve iftira atmaya sebep olmayı ve şov yapmayı tercih ettiği aşikardır.
Kaldı ki olay anında yanımda olmayan, evimin önünde iki gündür park halinde ve camları buz tutmuş aracımda bulunan taşıma ruhsatlı silahımla nasıl ateş etmiş olabilirim? Ve yine kaldı ki, görevli jandarma ile evime gelerek onlara bizzat kendim, iki gündür açılmayan aracımdaki ruhsatlı silahımı verdim. Günlerdir aracımda olan tabancayla nasıl bu şahsın aracını kurşunlamış olabileceğimin takdirini aklı başında olan insanlara bırakıyorum. Kaldı ki, onca video kaydı yapan şahsın tek bir kurşun ya da taş izi gösterememesi olayın kurgu olduğunun kanıtı niteliğindedir.
Olayda ne şahsın darp edilmesi ne aracın taşlanması ne de kurşunlama veya alıkoyma gibi bir olay söz konusu değildir.
Olayın, Sonay isimli şahıs tarafından etik dışı davranışlarla siyasi malzeme elde etmek maksadıyla kasten ve tahrik etmek için yapıldığı kati suretle bellidir. Oysa bizim ilçemiz bu tür siyasi kumpaslara, kurmaca hikayelere yabancıdır. İlçe halkının muhabbetini bu tür alışılmadık siyasi oyunlarla hiç kimsenin bozmasına da izin vermeyeceğimiz bilinmelidir.

Bu olayda mağduru oynayan şahsın daha önce de ilçede benzer şekilde, ahlaki olmayan olaylardan dolayı sık sık şikâyet edildiği gerekli kurumlardaki kayıtlardan bilinmektedir.
Videodaki ses kaydında Sonay isimli şahsın cümleleri tamamlayamaması ve panik halinde olmaması, normal bir insan davranışıyla uyuşmadığı gibi boş boş bakışları ve tepkisizliği, bir yabancı madde kullandığı düşüncesini de akla getirmektedir. Videonun özellikle 4:30 zamanından sonrası dikkatlice izlenilmelidir.
Kaldi ki videonun kesilip birleştirilmiş olarak yayınlanması da videonun kurmaca olduğunun kanıtı niteliğindedir.
Bu olayın asla siyasi hiçbir bağı yoktur.
Ayrıca ne şahsım ne de sahip olduğum şirketimin belediyeden almış olduğu bir ihale söz konusu olmadığı gibi kurumun yapmış olduğu böyle bir ihale de yoktur. Aslında, ihale iddiası benim değil, olayda adı geçen İbrahim Akgül ile ilişkilendirilmeye çalışılmış olup, bunun da gerçekle ilgisi bulunmamaktadır. Bu konudaki açıklamanın ilgilileri tarafından yapılacaktır.

Hakkımda yalan yanlış, iftira dolu asılsız haberler yaparak kişilik haklarıma saldırıda bulunan ve şahsımı karalayan haberleri yayınlayan tüm yayın organlarının da gerekli özrü ve düzeltmeyi yapacaklarını, basın etik ilkeleri gereği beklemekteyim.
Ben ciddi sayıda personel çalıştırarak istihdam sağlayıp ihracat yapan ve ülke ekonomisine elinden geldiğince katkı sağlayan bir iş adamıyım.
Bu haberleri okuyan ve tedarikçileri olduğumuz firma sahipleri bile şaşkınlık içerisinde arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmeleri, iş hayatımızı da etkileyebilecek bir durum olduğundan ivedi bir şekilde gerekli özrün ve düzeltmenin yapılmasını talep etmek bir yurttaş olarak hakkimdir.
Adli makamlarca zaten adli soruşturma devam etmekte olup, yaptığım şikayetlerim sonucunda hakikatin ortaya çıkacağından hiçbir kuşkum yoktur. Sonay isimli şahsın, tarafımdan aracını kurşunladığımı, taşladığımı ve hakkımdaki yolsuzluk iddialarını kanıtlayabildiğinde , istifa edecek kadar cesurum.
İspatlayamadığı takdirde, aynı cesareti karşı taraftan bekliyorum.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.27.05.2020

İbrahim EKEN

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al