ajans

5 YAŞINDAKİ MİRAY ALKIŞLARLA TABURCU OLDU

5 YAŞINDAKİ MİRAY ALKIŞLARLA TABURCU OLDU
755 views
13 Nisan 2020 - 13:33

Çorum’da korona virüse yenerek hastanedeki tedavi süreci ardından sağlığına 5 yaşındaki Miray, ağabeyi ve babası alkışlar eşliğinde taburcu edildi.

Kargı ilçesine bağlı Yeşilköy’de yaşayan Zafer Kapaklıka’ya yaklaşık 8 gün önce grip şüphesiyle İlçe Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Çorum’a sevk edilen Kapaklıkaya’nın test sonuçları pozitif çıkınca önce kendisi birkaç gün sonra 5 yaşındaki kızı Miray ve 12 yaşındaki oğlu Mustafa’da tedavi altına alındı.

Tedavileri tamamlanan Kapaklıkaya ailesi Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden sağlık çalışanların alkışları eşliğinde taburcu edildi.

Evde kal çağrısı yaptılar sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler

Hastaneden taburcu olan Kapaklıkaya kardeşler, “evde kal” çağrısı yaparak sağlık çalışanlarına tedavi sürecinde gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

Önce normal grip belirtisiyle rahatsızlığın başladığını dile getiren baba Zafer Kapaklıkaya ise, “Virüse ne zaman yakalandığımızı bizde bilmiyoruz. Normal gribi atlatamayınca doktora başvurdum. Kargı İlçe Devlet Hastanesi7nde testlerim pozitif çıkınca 6 Nisan’da buraya geldim. Hastaneye düşmeyince kimse anlamıyor. Bizimde aynısıydı. Maske takmadık. Bundan korunmak için önce maske taksınlar. Evden çıkmasınlar” dedi.

Anne Gülhanım Kapaklıkaya ise, “Allah doktorlarımızdan, hemşirelerimizden razı olsun. Sonsuz bir hizmet vardı” diye konuştu.

İtalya’dan geldi tedbir amaçlı kontrol altına alındı
Ayrıca geçtiğimiz ay İtalya’dan gelerek öksürük şikayetiyle kontrol amaçlı hastaneye alınan bir gurbetçinin de testleri negatif çıkınca hastaneden taburcu edildi.

12 Mart’ta İtalya’dan geldiğini 14 gün evinde karantinada kaldığını, karantina bittikten bir hafta sonra öksürük şikayetiyle hastaneye başvurduğunu dile getiren Murat Yılmaz ise, “Öksürük şikayetim ve İtalya’dan gelmem nedeniyle gözetim altında tutuldum. Sonuçlarım negatif çıktı. Şuanda taburcu oluyorum. Sağlıkta İtalya ile Türkiye arasında çok çok fark var. Gerçekten Avrupa Türkiye’yi kıskanıyor dedikleri kadar var. Avrupa ile Türkiye’deki hizmet ölçülemez” ifadelerini kullandı.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al