ajans

AŞGIN, “ÇORUMLUNUN SAĞLIĞI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ”

AŞGIN, “ÇORUMLUNUN SAĞLIĞI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ”
201 views
31 Mart 2020 - 14:44

Tugay GÖKTÜRK
Çorum Belediyesi, Koronavirüsle mücadele kapsamında dışarı çıkmak ve işe gitmek zorunda olan vatandaşlar için Hürriyet Meydanı’na ‘Modüler Dezenfektan Sistemi’ yerleştirdi.

26 Mart tarihinde AJANSWEBHABER olarak ‘Sayın Başkan kentin muhtelif yerlerine dezenfektan tüneli istiyoruz. Bu sayede virüsle mücadelede daha etkin olacağımıza inanıyoruz…’ şeklinde bir yazı kaleme almıştık.

Edindiğimiz bilgiye göre Çorum Belediye Başkanı Sayın Halil İbrahim Aşgın, aynı gün haberi okuduktan sonra ‘Dezenfektan Tüneli’ ile ilgili gereken adımları atmış.

Sensörle çalışan ve 15 saniyede vatandaşları dezenfekte eden modiler sistem, bu gün Hürriyet Meydanı’na kuruldu.

Başkan Aşgın, belediye olarak Korona Virüs ile mücadelede ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını virüsün ortaya çıktığı günden beri gereken her gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Yeni bir tedbir olarak Konya’dan satın alınan ve şehrin merkezine yerleştirilen ‘Dezenfekte Barı’nı kullanacaklarını kaydeden Aşgın, “Halk sağlığına herhangi  bir zararı omayan özel bir solüsyon var içinde. İnsanlar gelip, geçerken burayı kullanabilirler. Eğer faydalı olursa belediye olarak kendi imkanlarımızla bir cihaz üretebiliriz. “dedi. Aşgın, son olarak #evdekalçorum mesajı verdi.

AJANSWEBHABER olarak tüm Çorum halkı adına bu duyarlı davranışından dolayı Çorum Belediye Başkanı Sayın Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ederiz.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al