ajans

Amasya’da pazarcı esnafından korona tedbiri

Amasya’da pazarcı esnafından korona tedbiri
261 views
21 Mart 2020 - 14:19

Kapalı alanlarda yayılma riskinin daha fazla olduğu korona virüsüne karşı işleri iyice azalan Amasya pazarcı esnafı, çareyi tezgâhlarını açık alana taşımakta buldu.

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de etkisini gösteren korona virüs salgını nedeniyle Amasyalı pazar esnafı da kendi tedbirini aldı. Amasya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından sık sık denetlenen ve eldiven takmaları konusunda uyarılan pazarcı esnafı, Amasya Belediyesi tarafından yapılan kapalı pazar alanından, tedbir amaçlı olarak açık alana doğru tezgâhlarını taşıma kararı aldı.

Amasya Seyyar Pazarcılar Dernek Başkanı Murat Demirci, “Bugün pazarımız vatandaşlarımıza hizmet için açılmıştır. Şuan herhangi bir sıkıntımız yok. Vatandaşlarımızın ve kendimizin sağlığı için maske ve eldiven takarak, temiz ve hijyenik bir şekilde ürünlerimizin satışını açık ve ferah alanda yapmaya devam ediyoruz” dedi.

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al