ajans

CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
716 views
12 Mart 2020 - 14:22

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Meclisi Grubu, Çorum Belediyesi’nin personel alımlarını yargıya taşıdı.
CHP Belediye Meclisi Grubu, belediyenin son personel alımı ile ilgili Adliye binası önünde basın açıklaması yaparak, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
CHP Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, Mart ayı belediye meclisi toplantısında yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın personel alımı konusunda adaletli davranmadığını, eş, dost ve yandaş kayırmacılığı yaptığını, Çorum halkının haksızlığa uğradığını ve halka ihanet edildiğini ileri sürerek bu durumu yargıya taşıyacaklarını bildirmişti.

“ÇORUMLUNUN HAKKINI KORUMAK İÇİN SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”
Adliye binası önünde CHP Belediye Meclisi Grubu adına açıklama yapan İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mart ayı meclis toplantısında belediye personel şirketinin kurum dışı personel alımı ile ilgili sorulara ve belgelere belediye yönetimi tarafından kamuoyunu ikna edici hiçbir cevap verilmediğini belirti.
Tahtasız, belediye yönetimine bazı uyarılarda bulunarak, “Oturduğunuz makamlarda eşit, adil, şeffaf, hesap verebilir yönetim anlayışını benimseyin. Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Çorum Belediyesinin icraat ve faaliyetlerini adım adım takip edip, tüm Çorumlu hemşehrilerimizin hakkını, hukukunu korumak için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.
CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye’de seviyeli siyaset dilinin yerleşmesi için Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem genel merkezimiz hem de yerel de bizler gayret gösteriyoruz.
Fakat iktidarın hem ulusal bazda hem de yerel yönetimlerde kullandığı dil rahatsız edici düzeydedir.
Sayın Belediye Başkanının siyasi sorulara cevap vermesi gereken yer kendi personelinin yaptığı yandaş bir firmanın sponsor olduğu program değildir.
CHP Belediye Meclis grubundaki arkadaşlarımın muhalefet politikalarını ve çalışmalarını takdir ediyorum.
Bilgisiz, belgesiz hiçbir iddiada yada iftirada bulunmuyorlar. Meclis grubumuz Çorum halkına olan sorumluluğunu sonuna kadar yerine getirmektedir.
Mart ayı meclis toplantısında belediye personel şirketinin kurum dışı personel alımı ile ilgili sorulara ve belgelere belediye yönetimi tarafından kamuoyunu ikna edici hiçbir cevap verilmemiştir.

“EŞİT, ADİL, ŞEFFAF, HESAP VEREBİLİR YÖNETİM ANLAYIŞINI BENİMSEYİN”
Bunun için bugün burada belediye personel şirket müdürü hakkında görevi kötüye kullanmak suçundan suç duyurusu yapmış bulunmaktayız.
Buradan yetkililere sesleniyorum;
Oturduğunuz makamlarda eşit, adil, şeffaf, hesap verebilir yönetim anlayışını benimseyin.
Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Çorum Belediyesinin icraat ve faaliyetlerini adım adım takip edip, tüm Çorumlu hemşehrilerimizin hakkını, hukukunu korumak için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.
Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluşun, kuruluşun ve devrimlerin partisidir.
Türkiye’yi ihtiyaç duyduğu huzur ve refah dolu günlere çıkaracak olan yine partimizdir.”

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al