ajans

İbrahim Sadri’nin yorumuyla Mehmet Akif Şiirleri

İbrahim Sadri’nin yorumuyla Mehmet Akif Şiirleri
397 views
11 Mart 2020 - 13:56

Kültür ve sanat alanında şehrin lokomotifi olan Çorum Belediyesi anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. İstiklal Marşımızın kabulünün yıldönümünde şiirlerinin en güçlü sesi olan İbrahim Sadri’yi Çorumlularla buluşturdu.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Çorum Baro Başkanı Av. Kenan Yaşar ve çok sayıda davetlinin katıldığı şiir dinletisi dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Milli şairimiz Mehmet Akif’in birbirinden güzel şiirlerini Çorumlular için seslendiren İbrahim Sadri, Çorum’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Çorum’a bir kez daha gelmeyi arzuladığını söyledi. İbrahim Sadri, “Çorum’a ne zaman gelsem çok güzel duygulara kapılıyorum. Çorum da tüm Anadolu’daki şehirler gibi samimi, sıcak ve muhabbetli bir şehir. Bana gösterdiğiniz yakın ilgiye teşekkür ediyorum” dedi.

Şiir programının sonunda bir konuşma yapan Vali Mustafa Çiftçi de şiir dolu, güzel bir akşam yaşadıklarını belirterek “Etkinliği düzenleyen Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. İbrahim Sadri’ye de şehrimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

İstiklal Marşımızın kabulünün 99 yılı dolayısıyla düzenlenen “İbrahim Sadri İle Mehmet Akif Şiirleri” etkinliğine Çorumluların yoğun ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da kültür ve sanat etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini söyledi. Aşgın, “Biz bu gecede vatan kokan, memleket sevdası ile harmanlanmış şiirleri dinledik. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve vatan şairlerini rahmetle ve minnetle anıyor, bizlere unutulmaz bir gece yaşattığı için İbrahim Sadri’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, gecenin sonunda İbrahim Sadri’ye çiçek ve saat kulesi maketi hediye etti.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al