ajans

ÇEKİLMEYECEK, CEZA YAZILACAK

ÇEKİLMEYECEK, CEZA YAZILACAK
326 views
24 Aralık 2019 - 8:56

İçişleri Bakanlığı, park yasağı ihlali hususunda valiliklere genelge gönderdi. Park yasağına uymayan araçlar trafik düzenini etkilemediği hallerde parka çekilmeyecek, bu araçlara ceza yazılacak.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Valiliği, İstanbul Trafik Vakfı’nın park ihlali yapan araçları çekme faaliyetinin durdurulduğunu duyurmuştu. İçişleri Bakanlığının gönderdiği genelgeye göre, araç çekilirken sahibi gelirse ceza kesilecek ve aracı çekiciden indirilip teslim edilecek.

İçişleri Bakanlığı 81 ile Süleyman Soylu imzalı gönderdiği genelge ile park yasağı kuralını ihlal etmiş ve sadece para cezası ile cezalandırılabilecek araçların trafik düzeni ve güvenliğini etkilemediği halde otoparklara çekildiği; çekilme esnasında ve otoparklarda muhafazasında, mevzuatla belirlenen usul ve esaslara uyulmadığı, bu durumun çeşitli mağduriyetlere yol açtığı uyarısında bulundu.

Bakanlık, ayrıca belediye otobüsü, taksi, dolmuş, tramvay gibi yolcu taşıtlarının duraklarına 15 metre mesafede, yaya kaldırımı ve geçitlerine, okul geçitlerine, kamu kurum ve kuruluşları ile hastane, sağlık kuruluşu, garaj, park, konut gibi yerlerin giriş ve çıkışlarına 5 m mesafede park eden araçlar çekileceğini duyurdu.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al