ajans

RESSAMLARIN GÖZÜNDEN ‘HİTİTLER’

RESSAMLARIN GÖZÜNDEN ‘HİTİTLER’
518 views
21 Aralık 2019 - 12:42

41 ressamın eserlerinden oluşan ‘Hititler’ Resim Sergisi Çorum Belediyesi’nin düzenlediği bir etkinlikle Belediye Sanat Galerisi’nde sanat severlerle buluştu.

Etkinliğe Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İbrahim Yıldız, Çorum Haber GenelYayın Yönetmeni Mehmet Yolyapar ve Çorumlu sanatseverler katıldı.

‘Çorum sanatın merkezi bir şehir’ ifadelerini kullanan Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, açılış konuşmasında, “Dün böyleydi, bugünde böyle, yarın da böyle olacak. Çorum kültür, sanat noktasında yazısından, şiirine, romanına, heykeline bütün alanlarda altın çağını yaşayacak. Çünkü biz kültürün, sanatın, akademinin, sivil toplumun içinden gelen birisiyiz. Buradaki farkımızı da göstereceğiz” dedi.

Aşgın, galerinin tadilattan geçtiğini ve aksaklıkların giderildiğini belirterek, “Belediye olarak sanata büyük önem veriyoruzé dedi.

BELEDİYE KÜLTÜR, SANAT ve EDEBİYAT DERGİSİ ÇIKARACAK

Başkan Aşgın, Belediye bünyesinde hazırlanan ve Belediyenin çalışmalarının yer aldığı bülteni artık yayınlanmayacağını ifade ederek,  “Aralık ayındaki son sayı ile bu faslı kapatıyoruz. Her sayfasında kendi fotoğrafımızın olduğu bir bültenden vazgeçiyoruz. Yerine kültür, sanat, edebiyat dergisi çıkaracağız. Şehrimizin kültür hayatına hayırlı olsun” diye konuştu.

AHLATCI: SANAT VE SANATCININ HER ZAMAN YANINDAYIZ

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ise sergide yaptığı konuşmada, kent meydanına “Kadeş Barış Meydanı” ismini vermesinden dolayı Aşgın’ı tebrik etti.

Ahlatcı, sanat alanında çalışma yapacak olanların tüm organizasyonlarına tam destek vereceklerini vurgulayarak, “Hitit medeniyetinin beşiği olan Çorum’umuzda bu sergilerin ve diğer organizasyonların artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Bu yönde çalışma yapacak olan tüm sanatçılarımıza organizasyonlarında destek olacağımızı buradan ilan ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından katılımcılar sergiyi gezerek eserleri incelediler.

Alev Burhanoğlu, Altan Özeskici, Asu Berk, Aynur Ocak Gündoğan, Aynur Kızılkaya, Bala Coşkun, Bünyamin Balamir, Bünyamin Ağbal, Çiğdem Ağbal, Dursun Boran Oran, Erhan Çakır, Ezgi Oran, Fethiye Gönül Yılmaz, Gonca Tetik, Güler Gök, Hasan Hüseyin Ünal, İnci Ceylanbaş Otlamaz, Kadir Özmen, Kadir Şişginoğlu, Kevser Kartal, Korkut Şahin, Melike Sinem Yılmaz, Mustafa Oktay, Müjgân Serim Çırpı, Nazife Çiçek, Necmiye Özşengül, Nilgün Ayşecik Çevik, Nil Gözde Karacaköylü, Nil Yıldırım, Özlem Kireçoğlu Yavuz, Pelin Avşar Karabaş, Rıza Ozan Eroğlu, Sebahat Yılmaz, Sema Sol, Serdal Kesgin, Seren Ceren Asyalı, Seval Sağlam, Şahika Çağlar, Tuğrul Velidedeoğlu, Yılmaz Helvacı ve Zeynep Neris Kaplan’ın eserlerinin yer aldığı yağlıboya, akrilik tablo ve heykel çalışmalarından oluşan sergi 7 Ocak 2020 tarihine kadar açık kalacak.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al