ajans

NESLİ TEHLİKEDE OLAN KARA LEYLEĞİ AVCILAR KURTARDI

NESLİ TEHLİKEDE OLAN KARA LEYLEĞİ AVCILAR KURTARDI
357 views
18 Kasım 2019 - 10:50

Çorum’da avcılar tarafından yaralı halde bulunan ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Kara Leylek, tedavi altına alındı.
Edinilen bilgilere göre, arkadaşları ile birlikte İskilip ilçesine ava giden Ali Öremiş dere kenarında hareketsiz şekilde yatan bir kara leylek olduğunu gördü.

Kuşun yanına gidip kontrol ettiğinde hayvanın kanadının kırık olduğunu tespit etti. Yaralı hayvanı aracına alan Ali Öremiş, tedavisi yapılmak üzere Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne teslim etti.

Öremiş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Arkadaşlarımla birlikte ava gitmiştik. Dönüşte dere kenarında kara leyleği gördüm ve uçamadığını farkettim. Yanına yaklaşıp kontrol ettiğimde kanadının kırık olduğunu anladım. Leyleği aracıma alarak karnını doyurdum ve su verdim. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu biliyordum ve vakit kaybetmeden yaralı hayvanı Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne getirerek teslim ettim. Umarım kısa sürede tedavisi tamamlanır ve doğal yaşama geri döner.”

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al