ajans

Aşgın, gazetecilerle biraraya geldi

Aşgın, gazetecilerle biraraya geldi
567 views
24 Temmuz 2019 - 13:05

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı’nın 111.’inci yılı nedeni ile yerel ve yaygın basının temsilcileri ile bir araya geldi.

Basında Sansürün Kaldırılışının 111.’nci Yıldönümü Gazetecilik ve Basın Bayramı’nda yerel ve yaygın basının temsilcilerini ağırlayan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın, gazetecilerden bir de isteği oldu. Yerel basının güçlü ve olabildiğince özgür olduğunu iddia eden Başkan Aşgın, haber ve bilgilerin günümüz dünyasında bir tuşla dünyanın diğer ucuna ulaştığını dile getirerek Çorum’un imajının güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Aşgın, “ Çorum çok güzel bir şehir. Yerin altında ve üstünde bütün  renkleriyle çok güzel. Bütün mahalleleri, farklı düşünceleri ve insanları ile güzel. Bazen yaptığımız haberlerin şehrimizin imajına zarar verdiğini üzülerek görüyoruz. Birilerini sevmediğimiz için yazılıp çizilen haberler Çorum’du olumsuz etkiliyor. Çorum’u basın mensupları da seviyor. Yaptığımız haberin şehrin imajına nasıl katkısı olur diye düşünürsek memnun oluruz. Ama takdir sizin. Eğer böyle yaparsak şehrimizin için güzel katkılar sunarız. Bu konuda hassasiyetinizi biliyor, takdir ediyorum ama daha iyi olması noktasında istirhamım olsun istedim” dedi. Yerel basına sosyal içerikli aktivite ve projelerde destek vermeye hazır olduklarını vurgulayan Aşgın, şöyle dedi; “Sosyal projelerde daha fazla katkıda bulunmak isterim. El ele gönül gönüle daha güzel işler yapacağız. Bu arada bugün için 15 Temmuz’u hatırlatmak gerekir. Kötülükten iyiliğe çeviren o geceyi basın oluşturdu. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan halkımızı basın aracılığıyla meydana davet edemeseydi, belki bugün böyle bir toplantı yapıyor olamazdık. 15 Temmuz’da şehit olan gazeteciler ve gazilerimiz var. Vefat eden tüm gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sizleri tüm renklerinizle seviyoruz. Bayramınızı tebrik ediyorum. Davetimize icabet ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al