ajans

Belediye Dezenfekte Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Belediye Dezenfekte Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
292 views
23 Eylül 2020 - 12:07

Çorum Belediyesi, hızla artış gösteren covit-19 vakaları ile mücadele konusunda, aldığı tedbirleri gün içerisinde ve gece saatlerinde de uygulamaya devam ediyor.

Salgının ortaya çıktığı ilk günlerden itibaren temizlik ve dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam eden belediye, araç trafiğinin olmadığı saatlerde cadde ve sokaklarda da yıkama çalışması yapıyor.

“Halkımızdan tek isteğimiz salgın döneminde maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmeleridir.” diyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Biz, Belediye olarak şehir genelinde, ülkemizde salgının ilk vakalarının ortaya çıktığı Mart ayından itibaren geniş çaplı yıkama ve dezenfekte çalışmalarına başlamıştık.

Bu çalışmalarımıza o günden beri ara vermeden devam ediyoruz. Tüm okullarımızla başladığımız dezenfekte işlemlerimize özellikle halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlardan olan parklar, camiler, mesire alanları, yaya kaldırımları, otobüsler, duraklar ve hatta konutların ortak kullanım alanları gibi yerlerle devam ediyoruz. Dezenfekte ekiplerimizle şehrin tamamında çalışmalarımızı özenle yürütüyoruz.” dedi. Başkan Aşgın, “Koronavirüs bizim alacağımız tedbirlerden daha güçlü değil; hemşehrilerimiz tedbiri elden bırakmasınlar. Biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve Covid-19 ile mücadelemize bu bilinçle ara vermeden, mesai mefhumu gözetmeden tüm ekiplerimizle devam ediyoruz.” diye konuştu.