ajans

Kaya yatırımlarla ilgili açıklama yaptı

Kaya yatırımlarla ilgili açıklama yaptı
441 views
12 Ağustos 2020 - 10:34

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Dodurga’da yüzde 60’ı tamamlanan TOKİ konutlarının yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Milletvekili Kaya, beraberinde Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın ile birlikte Dodurga’da yatırımlarla ilgili incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Dodurga’ya çok fonksiyonlu bir sosyal tesis kazandıracaklarının müjdesini de veren Milletvekili Kaya, yatırımlarla ilgili yaptığı açıklamada “Dodurga’mıza söz verdiğimiz gibi Toplu Konut İdaresi tarafından 100 ü 2+1, 60’ı 3+1 olmak üzere toplam 160 konut, 1 camii ve ticarethaneden oluşacak olan TOKİ konutlarını yerinde inceledik. Yüklenici firmaya Şubat ayında yer teslimi yapmıştık, şuan konutların %60 bitmiş durumda. Geriye kalan kısımları da yıl başına kadar bitirilip Dodurgalı hemşehrilerimize teslim edeceğiz.

Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından yapılan ve bir dönem kullanılan sosyal tesis ve yüzme havuzunu gayretlerimiz ile Gençlik ve Spor Bakanımızın oluru ile Dodurga Belediyesine kazandırdık. Bakanlığımız tarafından yeniden yapılarak bölgenin ve Çorumlunun hizmetine sunulacak olan tesis bölgede ve Çorum’da eşine nadir rastlanan bir tesis olacak.

Dodurga Belediyesi tarafından yaptırılan 1000 metrekare sinema salonu, düğün, nişan ve mevlit yemekleri için yapılan binamız ve müştemilatı düğün ve mevlit yemekleri için mutfak bulunmakta ve iki binanın ortasındaki alanda çevre düzenlemesi yapılarak kır düğünü ve yemek verilmesi için kullanılacak. Dodurgalı hemşehrilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.