ajans

AŞGIN,”VİRÜS FIRSATÇILARINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

AŞGIN,”VİRÜS FIRSATÇILARINA İZİN VERMEYECEĞİZ”
563 views
13 Mart 2020 - 9:58

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, yerelde alınan koronavirüs tedbirleriyle ilgili detaylı açıklama yaptı.

Başkan Aşgın, her hafta Çarşamba günleri yaptıkları halk günü toplantılarını bir süre ertelediklerini açıkladı.

Bugün makamında düzenlediği basın toplantısında yerelde alınan koronavirüs tedbirlerini anlatan Aşgın, okullarda başladıkları dezenfekte çalışmalarına ara verildiğini, tatil sonrası uygun zamanda tekrar çalışma yapılacağını duyurdu.

Aşgın, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları alanlarda dezenfekte çalışmalarının zamanında başlatıldığını ifade ederek, Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen kurs, program ve etkinliklerin iptal edildiğini koronavirüs nedeniyle bazı ürünlerde fırsatçılık yapanlara karşı zabıta denetiminin artırıldığını kaydetti.

Halkın yoğun olarak gittiği AVM ve kafetarya gibi yerlerde hijyen denetimlerinin süreceğini vurgulayan Aşgın, bütün pazarlarda esnafa eldiven dağıtılacağını kaydetti. Aşgın, Adliye Sarayı ve Hacı Bektaşı Veli Vakfı’ndan dezenfekte talebi üzerine bu kurumlar da çalışma yapacaklarını, talep gelmesi halinde diğer resmi kurum ve sivil toplum kuruluşlarına destek olacaklarını sözlerine ekledi.

Halk günü toplantılarını bir süre ertelediklerini, koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Mayıs’a kadar borcundan dolayı hiçbir abonenin suyunu kesmeyeceklerini belirten Aşgın, kurumlar arasında koordinasyonun tüm hızıyla devam ettiğini dile getirdi. Aşgın, “Hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Tüm tedbirler alındı. Hiçbir virüs bizim aldığımız önlemlerden daha güçlü değil ama hijyene dikkat etmek konusunda asıl görev vatandaşlara düşüyor”dedi.