ajans

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 102. YILDÖNÜMÜ ve MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 102. YILDÖNÜMÜ ve MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
57 views
10 Mart 2023 - 11:06

İstiklal Marşı’nın kabulünün 102’inci yıl dönümü nedeniyle Çorum Valiliği ile Prof. Dr. Hayreddin Karaman Kız Anadolu imam Hatip Lisesi tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

 

Devlet Tiyatrosu Salonu’nda Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okundu.

 

Prof. Dr. Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü  Ahmet Metin Duran yaptığı konuşmada, genç nesillerin iyi yetişmesi, geleceğe güvenle bakabilmesi ve  millet olabilmek için, yeni değerlerin ortaya çıkabilmesi ve milli şuuru ayakta tutabilmek için abidevi şahsiyetleri hatırlamak ve unutturmamak gerektiğini belirtti.

 

İstiklal Marşı’nı sevmenin ülkeyi sevmek olduğunun altını çizen Duran, “İstiklal Marşını coşkuyla söylemek, ülkemize, bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Bağımsızlığımıza sahip çıkmak ise, onurumuza

sahip çıkmaktır. Bu şiir istiklalin ta kendisidir.  Bağımsızlığımızın kahramanları başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimiz ve İstiklal Şairimiz merhum Mehmet Akif  Ersoy’u şükran ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Orotoryo sergilendi, Mehmet Akif Ersoy şiirleri okundu, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan belgesel izleyicilere sunuldu.

 

Anma programına Çorum Vali yardımcısı Tamer Orhan, Garnizon Komutanı Per. Alb. Sertaş Erkişi, Belediye Başkan Yardımcısı Ünsal Yeter, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş,  İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. İlhan Uzunoğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program sonunda  ‘Akif’in sözü Cumhuriyet’in 100’ü’ temalı mektup yazma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada birinci olan İskilip Hacı İsmail Kavlu Kız İmam Hatip Lisesi 12.sınıf öğrencisi Büşra Karakoç’a ödülünü Vali Yardımcısı Tamer Orhan, ikinci olan Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 11.sınıf öğrencisi Sudenaz Kübra Akış’a ödülünü Garnizon Komutanı Albay Sertaş  Erkişi, üçüncü olan Buharaevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 11.sınıf öğrencisi Şevval Çavdar’a ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Ünsal Yeter verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin